Wpis z mikrobloga

sytuacja wygląda następująco: mamy własny CMS + moduły (minimum 30 repo na projekt). Całość jest trzymana na bitbucket. I teraz dla każdego klienta CMS + wszystkie potrzebne moduły są forkowane i dodawane w workspace + projekt lub tylko projekt w naszym workspace.
Mamy tez trochę przeczy na GitHubie a że dużo lepsza obsługa bezpośrednio z jetbrains programów to padł pomysł aby wszystko zmigrować na GitHub i tu zaczęło się pod górkę - niby wszystko jest ale wychodzi bardzo drogo no chyba ze coś źle robię ;)

Na bitbucket mogę doodad workspace i projekty dla prywatnych repo. Podobnie na GitHub - mogę pogrupować wszystko jako “organizations” ale przy darmowej koncie nie da się zrobić forka z jednej organizacji do innej jak repo jest “private”.

Mogę kupić konto dla siebie + głównej organizacji ale chyba to na nic bo jak dobrze rozumiem to dla każdej organizacji (która chce zrobić private fork z głównego repo) musiałbym kupić takie konto i płacić co miesiąc nawet za projekty które są skończone / martwe?
No chyba ze jest jakaś inna możliwość forsowania prywatnych repo + grupowania ich?

#programowanie #git #bitbucket
  • 3
@Saly: pytasz dlaczego forkowane jest 30+ repo na każdy nowy projekt czy ze to jest dla nas problem? Problemu nie ma i się nam to sprawdza. Każda aplikacja ma rożne ulepszenia pod danego klienta wiec widoczne zmiany sa tylko w jego repo. Jak coś dodamy do głównego repozytorium to możemy w łatwy sposób uaktualnić też apki klientów przez merge z głównego repo.

Mi głównie chodzi o to w jaki sposób wspomniane
@blyson: problem forkowania można załatwić zwykłym git push do nowego repo. Co do integracji z jetbrainsami to czego dokładnie oczekujesz? Trochę pracuję z jetbrainsowymi ide i np. oglądanie pull requestów jest bardzo słabe np. wybór repo z listy jest dużym wyzwaniem, bo nie jest posortowana a tych repo mam tak ze 100 xd. Po za tym to jest dużo niedoróbek, pod tym względem vscode jest dużo lepszy