Wpis z mikrobloga

@Boss86: Przesuwasz jednostki i budujesz nowe dzielnice. Bardzo łatwe, dopóki nie osiedli się jakiś #!$%@? kradnąc przy tym ziemie i zasoby.
  • Odpowiedz
@Boss86: pro tip to mody:) najwazniejsze od interface: cqui, cos tam lens- do liczenia bonusow.
Nie mam doatepu do kompa zeby ci przeslac pelna liste.
Poziom imperator+
Wojownik, wojownik, osadnik
  • Odpowiedz
@Boss86: Ja grałem pierwszy raz w piątą część, a szóstka wcale nie jest z innej galaktyki - spokojnie na intuicję opanujesz co trza robić, bo rozpoczynając grę nie masz za wiele opcji, jak ruszanie się i osiedlenie :P Potem będziesz sam widział co nowego Ci się pojawia i na logikę będziesz wszystkim sterował. Z tego co pamiętam gra ma też samouczek pierwszej rozgrywki (przynajmniej w piątce był). Mody możesz olać, do
  • Odpowiedz
@Boss86: ja sam zaczynałem od civ3, bo kilka lat temu, kiedy moje x-pudło odmówiło posłuszeństwa szukałem z kumplem jakiejś gierki do imprez. Najpierw spróbowaliśmy 3 i nam przypasowała, a potem 5. Sam potem grałem w 6 (podstawkę), która jest dosyć łatwa do nauczenia, ale ja najbardziej polecam 5 z dodatkami. A mistrzem w strategie nie jestem, wręcz przeciwnie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boss86: ja kupiłem civ5 w wieku jakichś 12 lat i udało mi się rozpracować ja po angielsku xD. Potem dokupiłem dodatki i łącznie mam już chyba ćwierć tysiąca godzin w tą grę.
W porównaniu z hoi4 czy eu4 fest prosta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boss86: 6 ma bardzo niski próg wejścia według mnie. Szybko połapiesz, ewentualnie jakiś poradnik odpal pierwszy lepszy na yt :)
  • Odpowiedz
Ciężko się nauczyć w to grać?

@Boss86 nie, cywilizacja ma super niski próg wejścia i wszystkiego się nauczysz grając. W 6 części trochę komplikują dzielnice no ale bez przesady
  • Odpowiedz
@Boss86: traktuj to jako bardzo rozbudowaną planszówkę gdzie w czasie rozgrywki starasz się maksymalizować pewne statystyki by osiągnąć jakiś cel końcowy. Nie baw się w historię i budowanie jakiś fajnych miast (xD są tacy gracze).
CivIII moja pierwsza gra na pierwszego pc. Jak ja taki młot co miał 10 lat dał radę to ty też
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boss86: jak uda ci się zasiedlić powyżej 10 miast, to zwykle wystarczy na wygraną. Czy ciężko się nauczyć? Można ogarniać dużo, wiadomo, ale od początku będziesz miał radoche.

Co jest tu nietypowe - wygrać można na kilka sposobów, niekoniecznie na zasadzie wybicia wrogów do nogi. Polecam zacząć od zwyciestwa naukowego, bo najprostsze będzie do ogarnięcia.
  • Odpowiedz
@fooczak: Imperator+ to polecasz najwyższy ze względu na głupotę AI? Myślałem czy nie kupić VI, ale jak przeczytałem że w sumie poprzednie części były lepsze, a AI jest beznadziejna, do odpuściłem. Sporo grałem w II, głównie za dzieciaka.
  • Odpowiedz
@Boss86: moja rada to po prostu graj, jak zaczynałem szóstkę to przez pierwsze 10 gier kończyłem jakoś po przejściu przez renesans, potem dalej kolejna epoka a pierwsza grę skończyłem może po 50 startach xD i mogę powiedzieć ze już wiele tajników znam , a cały czas się dobrze bawiłem mimo skończenia gry tylko raz
  • Odpowiedz