Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 183
#przegryw #wies Wychodzenie ze #!$%@? będąc przegrywem wiejskim to jakby próbować dogonić TVG jadąc na rowerze z komunii. Przegryw od najmłodszych lat życia jest wykluczony, na żadne zajęcia pozaszkolne nie chodził, bo szk0ła we wsi obok nie ma nic do zaoferowania, a autokary do miasta powiatowego jadą pół godziny w jedną stronę i ostatni powrotny przed 20. Wieś nie ma też do zaoferowania żadnej rozrywki poza piciem z lokalnymi pijakami (czyli z co 2 dorosłym chłopem, bo na wsi nikt nie ma ambicji, ani perspektyw). Dla młodzieży też nic nie ma, nie ma też samej młodzieży, bo ile ma być dzieciaków w roczniku ze wsi co ma 350 mieszkańców? Kilka na rocznik. Z czego część to bachory lokalnej patoli i półpatoli, część wiejskie normictwo, a dobrego kolegi ze świecą szukać. O szukaniu dziewczyny to możesz zapomnieć, wszystkie wyjeżdzają do miast wojewódzkich po maturze.

Oskarki z wojewódzkich co weekend mają ciekawsze wrażenia niż przegryw wiejski przez całe życie. Wspomnienia z wakacji to u mnie stary zaganiający mnie do zadań bojowych od rana do wieczora. Jak miałem 5 lat to jesienią po ulewach się po deskach łaziło, bo droga nieutwardzona była. Możecie nie wierzyć, bo teraz takie sceny to gdzieś na zadupiach ruskich tylko zobaczycie. A tak lata 00-10 wyglądały we wsi 350 populacji. Kiedyś nie było sklepu nawet, matka mnie do sąsiednich wioch wysyłała. A obecnie to asortyment jedynie meneli może zainteresować.
Koniec lamentu wiejskiego.
o__p - #przegryw #wies Wychodzenie ze #!$%@? będąc przegrywem wiejskim to jakby próbo...

źródło: comment_1640472162vG8vCgS7r3GBxEUI2AWEBk.jpg

Pobierz
  • 39
@o__p: Tymczasem przegryw wielkomiejski: klitka w zapuszczonym bloku z wielkiej płyty, wokół same dresy albo stare dziady i zero jakichkolwiek znajomości albo perspektyw. Mam wrażenie, że według takich ludzi jak ty już sam fakt mieszkania w dużym mieście (w moim przypadku Kraków) czyni ze mnie życiowego wygrywa.
@o__p: Do momentu uznania straty lat w rozwoju kiwałem zgodnie głowa. Jednak tutaj hola hola. Stracone lata, to nauka za bezcen. Rozwój jest jeszcze przed Tobą, bo pojętny koleś jesteś. Egzystencja prowincjonalna nie konstruuje Twojej wartości bezwględnie wiec Twoja sztuka odnaleźć właściwy tor na drogę do zdobywania szczytów lub osiągania sukcesów. Eee eee pawolibpawoli langsam and quite slowly czy mówiąc wprost - cierpliwości bo szczęście do kompletu już w drodze. Nie