Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 184
#przegryw #wies Wychodzenie ze #!$%@? będąc przegrywem wiejskim to jakby próbować dogonić TVG jadąc na rowerze z komunii. Przegryw od najmłodszych lat życia jest wykluczony, na żadne zajęcia pozaszkolne nie chodził, bo szk0ła we wsi obok nie ma nic do zaoferowania, a autokary do miasta powiatowego jadą pół godziny w jedną stronę i ostatni powrotny przed 20. Wieś nie ma też do zaoferowania żadnej rozrywki poza piciem z lokalnymi pijakami (czyli z co 2 dorosłym chłopem, bo na wsi nikt nie ma ambicji, ani perspektyw). Dla młodzieży też nic nie ma, nie ma też samej młodzieży, bo ile ma być dzieciaków w roczniku ze wsi co ma 350 mieszkańców? Kilka na rocznik. Z czego część to bachory lokalnej patoli i półpatoli, część wiejskie normictwo, a dobrego kolegi ze świecą szukać. O szukaniu dziewczyny to możesz zapomnieć, wszystkie wyjeżdzają do miast wojewódzkich po maturze.

Oskarki z wojewódzkich co weekend mają ciekawsze wrażenia niż przegryw wiejski przez całe życie. Wspomnienia z wakacji to u mnie stary zaganiający mnie do zadań bojowych od rana do wieczora. Jak miałem 5 lat to jesienią po ulewach się po deskach łaziło, bo droga nieutwardzona była. Możecie nie wierzyć, bo teraz takie sceny to gdzieś na zadupiach ruskich tylko zobaczycie. A tak lata 00-10 wyglądały we wsi 350 populacji. Kiedyś nie było sklepu nawet, matka mnie do sąsiednich wioch wysyłała. A obecnie to asortyment jedynie meneli może zainteresować.
Koniec lamentu wiejskiego.
o__p - #przegryw #wies Wychodzenie ze #!$%@? będąc przegrywem wiejskim to jakby próbo...

źródło: comment_1640472162vG8vCgS7r3GBxEUI2AWEBk.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@o__p powiem Ci co możesz zrobić. Możesz zostać na wsi i przerzucać gnój i jeść obiad mamusi, albo możesz zrobić to, co zrobiła reszta, w tym loszki - yebnąć wszystko i wyjechać do miasta, your choice.
  • Odpowiedz
@o__p: @malanga: dzieci w Kambodży przemieszczają się na gałęziach jak Tarzan żeby godnie się edukować w szkole oddalonej o 40km, budzą się o 6 rano żeby dotrzeć do szkoły o 13. Jedzą tylko obiad, i to w dodatku ryż, a na podwieczorek pół kubka wody. I ty śmiesz narzekać ?

i bardzo dobrze, moja krew
wieś szkalować to obowiązek
  • Odpowiedz
@o__p: nawet przegryw wiejski może poprawić swoją sytuacje o ile jest jeszcze przed maturą jeśli ją dobrze napisze to dostanie się na studia jakiekolwiek gdzie czeka na niego stypedium socjalne i mieszkanie w akademiku zawsze lepsze to niż wiejskie życie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Waffenfarbe: nie chodzi o konkurencję, ale o to, że przegryw wiejski na starcie jest na straconej pozycji względem nawet przegrywa miejskiego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@malanga: a co ty możesz wiedzieć co ja do losu bym dostał, Król Szczurów decyduje o losie, a nie malanga.
  • Odpowiedz
@o__p: Każdy przegryw jest na straconej pozycji chyba że urodzi się w bardzo bogatej rodzinie. I możesz przeprowadzić się do miasta. Nie ma jeszcze systemu paszportów wewnętrznych jak w ZSSR.
  • Odpowiedz
@o__p: Tymczasem przegryw wielkomiejski: klitka w zapuszczonym bloku z wielkiej płyty, wokół same dresy albo stare dziady i zero jakichkolwiek znajomości albo perspektyw. Mam wrażenie, że według takich ludzi jak ty już sam fakt mieszkania w dużym mieście (w moim przypadku Kraków) czyni ze mnie życiowego wygrywa.
  • Odpowiedz
@o__p: Do momentu uznania straty lat w rozwoju kiwałem zgodnie głowa. Jednak tutaj hola hola. Stracone lata, to nauka za bezcen. Rozwój jest jeszcze przed Tobą, bo pojętny koleś jesteś. Egzystencja prowincjonalna nie konstruuje Twojej wartości bezwględnie wiec Twoja sztuka odnaleźć właściwy tor na drogę do zdobywania szczytów lub osiągania sukcesów. Eee eee pawolibpawoli langsam and quite slowly czy mówiąc wprost - cierpliwości bo szczęście do kompletu już w drodze. Nie
  • Odpowiedz
@o__p jeśli jest tu jakiś przegryw co ogarnia podstawy programowania to pomogę mu dostać pierwsza pracę (Gdańsk lub zdalnie). Proszę o kontakt
Tylko zdecydowanych
  • Odpowiedz