Wpis z mikrobloga

Mam ocieplany budynek. Wyjechałam na 1,5 tyg. Wróciłam i zastałam okno w stanie jak ponizej. Budowlancy wybili szybę + zepsuli ramę. Wstawili zagrzybiałą dyktę w celu zabezpieczenia. W dodatku cały dom wali klejem - mam astmę i ciężko mi się oddycha. Śpimy na podłodze w kuchni, bo to jedyne miejsce, w którym nie śmierdzi tak bardzo #studbazatimes Wczoraj cały dzień migrena + rzyganie, źle się oddycha. Typowe zatrucie. Nie mogłam nawet iść do lekarza, bo kwarantanna po powrocie obowiązywała :f
Dziś przyszedł oczyszczacz powietrza - PM 2,5 350 XD skala na skażenie jest 250+ nadmienię tylko, że dziś mamy piątek - we wtorek waliło tak z 2x bardziej. Nie chce myśleć jakie wtedy były wyniki PM 2,5.

Agencja zarządzająca budynkiem wyraziła ubolewanie i już nie odpisuje. Dobiorę się do nich jak tylko skończą jeść sałatki :) jakieś pomysły jak to zrobić w #uk? Myślę nad przeniesieniem się do hotelu (20metrow od mieszkania) i wysłać rachunek, a potem doniesienie szefowi agencji.

Ponawiam pytanie: co tak może walić? #budujzwykopem #remontujzwykopem #budowlanka Wrzucam zdjęcia: dykty, oczyszczacza, normy PM 2,5, i budynek od zewnątrz.
factoryoffaith_ - Mam ocieplany budynek. Wyjechałam na 1,5 tyg. Wróciłam i zastałam o...

źródło: comment_1640369450R00O9fNXTFqvClBlAzCfE8.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@factoryoffaith_: Na elewacji robią, a konstrukcja ściany to raczej szkieletówka (rama+wypełnienie), doszczelniają może jakąś pianką poliuretanową i ona gazuje przez jakiś czas (np. kilka tygodni), także do wewnątrz. Podobnie nowy materac z pianki poliuretanowej przez dłuższy czas nieprzyjemnie pachnie.
  • Odpowiedz
@KollA: jak ściągnęli te zewnętrzne pomarańczowe panele i próbowali coś przykręcić, to porobili dziury na wylot. Stąd wiemy, że nasza ściana to tylko coś na podobę, a może i sam karton gips we własnej osobie XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@factoryoffaith_:
Mokra wełna smierdzi gorzej niż nie sprzatany przez 10 lat meski pisuar.
Do uszczelniania przed woda, ogniem używa sie masticow,kleji np do pdm-u I ten śmierdzi tak że spokojnie można sie naćpać.
Niewyobrażalne że tak to zostawili.
Jakaś informacja na temat kiedy to sie stalo?
Ja bym krecił
  • Odpowiedz
@Borntobefit: dzięki za komentarz. Nie mam pojęcia kiedy to kładli dokładnie - na pewno podczas naszej nieobecności. Mógłbyś mi napisać jakie kleje/inne materiały podejrzewasz, żebym mogła pogooglowac, proszę?
Mamy emergency number, który będzie działał od 29th.. także nic nie możemy zrobić póki co.
  • Odpowiedz
@Borntobefit: dziękuję bardzo bardzo! Budynek z 2010r.
Zaczęli od naszego mieszkania i jednego nad nami (czekam aż ktoś się pojawi w tamtym mieszkaniu, żeby dopytać czy tam też jest problem).
Okno wcześniej było zabezpieczone dykta z naszej, wewnętrznej strony. Teraz po gownoburzy zamienili to na jakąś folię. Po drugiej stronie niczego nie ma.
Taktak, parter.

Kolejna sprawa to ta niebieska maszyna za oknem. Jest na paliwo i kiedy chodzi, robi
factoryoffaith_ - @Borntobefit: dziękuję bardzo bardzo! Budynek z 2010r. 
Zaczęli od...

źródło: comment_1640456649qjh9RPZNp9HNhxTISS9g8u.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@factoryoffaith_:
Czy ktoś Was poinformował co dokladnie Oni robia I ile to potrwa? Podaja tez nazwe firmy ktora to wykonuje.Taki notice zazwyczaj wysylany przez Council/agencje.Może to jest wymiana firestopow,pamietasz pożar na Kensington?W londynie gesto od tego typu remontow aktualnie.
Od tamtego momentu wymieniane sa firestopy I za czym idzie mastici ktore tam ponoć były odpowiedzialne za pożar.
Po roczniku Wasz budynek nie powinnien sie kwalifikować.
Po zdjeciu z zewnętrz nie wyglada to zbyt profesjonalnie XD.
Pojazd który stoi pod oknem jest na pewno wygodny dla nich (jest miejsce na narzedzia I na material) ale nie jest to rozwiazanie na tego typu akcje ze wzgledu ze blok
  • Odpowiedz