Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Zastanawialiście się kiedyś co się stanie z waszym komputerem i telefonem po waszej śmierci?
Ktoś jest informatycznie przygotowany na taką ewentualność?
Ja tak rozkminiałem, że musiałbym chyba to w testamencie zapisać, albo jakiś skrypt czy program utworzyć, żeby nikt mi nie grzebał (chcący czy niechcący- "haha kolego telleta, tellet spadł z rowerka i zapraszam jak chcesz to możesz sobie wziąć co ci potrzeba" oczywiście po x czasu żałoby).

Jakieś nocne rozkminy w tym temacie? Dla mnie, moje komputery i telefon, to rzeczy tak osobiste jak szczoteczka do zębów czy inne elementy "tylko moje", bliżej jak ciuchy.
  • 24
  • Odpowiedz
Zastanawialiście się kiedyś co się stanie z waszym komputerem i telefonem po waszej śmierci?

@tellet: nie, mam to w dupie, bo będę wtedy martwy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Laukaer: Szyfrowanie na codzień to konieczność podawania długiego hasła przy każdym starcie kompa. Mam na służbowym i zgadnij jakie hasła tam wchodzą, żeby się nie wysilać...
@Czabiii: to w drugą stronę- nie masz nic w "users/@Czabiii/download" czy innych "2000 zdjęć z telefonu"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Szyfrowanie na codzień to konieczność podawania długiego hasła przy każdym starcie kompa

@tellet: jeżeli nie chcesz, żeby ktoś odczytał Twoje pliki to nie ma innej możliwości niż szyfrowanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czabiii: dając hasło do kompa obecnie dajesz dostęp do prawie całego sieciowego życia. Nie rusza cię to jakoś?

Nie wiem może to jakieś skrzywienie, ale już kilka dysków ludziom zgrywałem i samo to ,że dają mi ot tak wszystkie dane (nie sprawdzam co w nich jest, a tylko robię p2v co najwyżej) bez mrugnięcia okiem, sprawia, że inaczej na to patrzę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Laukaer: nie, nie chce.
To już lepiej mieć czytnik na palec albo jak tu mirek pisał yubikeya i się nim autoryzować, niż klepać dwa hasła do wystartowania kompa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norbercikk:
Oho, zdrowe podejście xD
Jak ty nie masz "nic do ukrycia", to dawaj ip, hasło i odblokuj rdp to zobaczymy jak tam u ciebie?

@Czabiii: w sumie taki nihilizm czy jak się to opisuje to całkiem ciekawe podejście.
  • Odpowiedz
konieczność podawania długiego hasła przy każdym starcie kompa


@tellet: rozumiem, że nie chodzi ci o hasło użytkownika tylko hasło do szyfrowania dysku? Nie wiem jak na linuksie, ale na windowsie (zazwyczaj) hasło jest trzymane w TPMie, więc nie ma potrzeby podawania go przy każdym uruchamianiu komputera.
  • Odpowiedz
@tellet: heh, chyba jestem stary, ale za naszych czasów nie telefon i komputer, a samochód było tym czymś co facetowi zależy.

I przykra sprawa, rodzina sprzedawała go ot tak, po tacie, bracie, mamie czy kimś. Tak o, bez fajerwerków.
  • Odpowiedz