Wpis z mikrobloga

Cześć. Żona chce wystartować ze sklepem internetowym z ciuchami, w sprzedaży od kilku do kilkudziesięciu produktów z różnymi wariantami. Czytała trochę o tym, obejrzała jakiś kurs i uważa, że najlepszy do tego będzie WooCommerce.

Teraz ja dostałem zadanie, żeby się tym zająć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i tutaj moje pytanie, jak się do tego zabrać? Postawić lokalnie środowisko, gdzie źródła potem trafią już na docelowy serwer na środowisko testowe i potem na produkcyjne? Źródła normalnie w gicie trzymać?

Tam w ogóle jakiś development jest potrzebny, czy to tylko kwestia wyklikania rzeczy i konfiguracji?

Na czym najlepiej taki sklep postawić? Jaki hosting będzie odpowiedni?

#woocommerce #wordpress
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darkdancerr: WooCommerce wszystko wyklikasz z panelu. Development prędzej jak chcesz własne wtyczki czy motyw robić. Jak nie to motywy i wtyczki są do instalacji z wp-admin. Z hostingow mogę polecić zenbox i hostido
@darkdancerr: W WooCommerce można sobie wszystko wyklinać w panelu, nie potrzebny jest development przez Git. Zwróć uwagę na optymalizację i zasoby serwera, które są do tego potrzebne. W nazwa.pl otrzymujesz 1 GB pamięci cache w ramach systemu buforowania Redis i drugie tyle w ramach Memcached. Przy WooCommerce i sklepie z większą ilością odwiedzin / produktów, można powiedzieć że Redis robi całkiem dobrą optymalizację.

Dodatkowo przydadzą Ci się gwarantowane zasoby mocy serwera,
@darkdancerr: idź na themeforest i wybierz theme które Ci się podoba i ma jako taka optymalizacje (są różne rankingi możesz poszukać). Poustawiaj tak żeby się podobało różowej. Dodaj bramkę płatności z ich własna wtyczka tpay/przelewy24/payu. Dodaj wysyłkę lub od razu furgonetkę która ma również swoją darmowa wtyczkę. Do FV polecam płatna wtyczkę wpdesk chyba ze chce generować ręcznie i dodawać do paczki to już czego tam używa. Hosting ostatnio dla siebie
@darkdancerr: Witaj, zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą Hostingu WordPress https://hostinguj.pl/hosting-wordpress/ i do przetestowania wybranego planu przez 14 za darmo!
Zabezpieczonego bezpłatnym certyfikatem SSL Let's Encrypt WordPressa oraz ponad 300 innych skryptów zainstalujesz w panelu hostingu za pomocą kilku kliknięć.
Z kodem WYKOP rabat 33% na hosting, a przy zamówieniu na rok rejestracja domeny pl gratis.