Wpis z mikrobloga

Tldr: Ukraina szykuje się do wojny totalnej. Powoli przyjmują model izraelski gdzie służba właściwie może być obowiązkowa dla wszystkich. Jeszcze nie do końca, ale wszystko zmierza w tym kierunku

Ministerstwo Obrony Narodowej Ukrainy rozszerzyło listę zawodów, która zobowiązuje (prawie wszystkie) kobiety do wejścia do ewidencji wojskowej.

Zapisanie do listy rezerwistów jest również obowiązkiem dla kobiet a nie możliwością.

Zawody wyszczególnione jako możliwe do zmobilizowania na wypadek wojny
Miediatorki, dziennikarze, operatorzy, PR, wydawcy, bibliotekarze, tłumacze i tym podobne.
Dotyczy to również lekarzy, analityków, finansistów, naukowców, menedżerów o różnych profilach, weterynarzy i inne.

Ministerstwo Obrony podkreśliło, że z powodu niespokojnej sytuacji na granicy przygotowują się na najgorszy scenariusz-podaje "Radio Svoboda". Radna wiceminister obrony Natalia Woronkowa zaznaczyła, że w razie wybuchu działań wojennych kobiety będą mogły być mobilizowane i przydatne.
https://24tv.ua/minoboroni-suttyevo-rozshirilo-perelik-profesiy-golovni-novini_n1826024

#ukraina #aryoconcent #ukrainainfo #donbaswar
Aryo - Tldr: Ukraina szykuje się do wojny totalnej. Powoli przyjmują model izraelski ...

źródło: comment_1640211101TiAJrpsDcakItg9ysxZvmS.jpg

Pobierz
  • 16
@Aryo: Nie ma wątpliwości, że Rosja jest w stanie podbić Ukrainę. Pojawia się inne pytanie. Czy Rosja jest w stanie utrzymać Ukrainę? Czy ma dostateczne poparcie w społeczeństwie (mniejszość narodowa, pożyteczni idioci, zwykłe gnidy itd) aby była w stanie na zajętych terytoriach stworzyć prorosyjski Ukraiński Rząd Jedności Socjalistycznej (czy jakby się ten twór zwał), który byłby w stanie rządzić w imieniu Rosji przy ograniczonym wsparciu wojska rosyjskiego wojska? Tak, żeby nie
@Speechless to samo można powiedzieć o Polakach na zachodzie. Ja bym wolał żeby mną się opiekował doświadczony felczer zamiast młodej i głupiej pielęgniarki, która albo śpi albo siedzi na telefonie. Jak głupim trzeba być żeby tak myśleć a potem napisać, w kraju gdzie co 3 miesiące jest strajk pielęgniarek, je wszystko już boli- odleżyn podostawały, dobrze chociaż ze mają 100 % dodatku
mam nadzieję że jak najwięcej z nich przyjedzie do Polski. Zastanawiałem się właśnie dlaczego jak robiłem w magazynie to sporo ukrainek było z wykształceniem medycznym - patolog, felczer, akuszerka. Teraz już wiem dlaczego wolały wyjechać


@MateuszWajchePrzeloz: oni tu przyjeżdżają jak Polacy kiedyś na zachód - bo lepsza kasa. Tam też robiła na magazynach i w rolnictwie masa wykształconych Polaków. Kiepskie wykształcenie pomimo dyplomu + niezła gotówka do ręki w porównaniu do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Aryo: z ciekawości sprawdziłam jak jest w polskiej ustawie
Art. 48
Kobiety posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w danym roku szkolnym lub akademickim kończą naukę albo będące studentkami lub absolwentkami szkół wyższych, mogą być poddane obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej, poczynając od dnia 1 stycznia roku kalendarzowego, w którym kończą dziewiętnaście lat życia.
2.
Za kwalifikacje, o których