Wpis z mikrobloga

#koronawirus
Pytanko do osób wolnych od szczepionki. Na co ci wszyscy ludzie umierają? Wkręcili sobie, że giną w męce? U bliskiej mi osoby w szpitalu covidowym, sensacja, zapowiada się, że pewna pacjentka wyjdzie z oddziału, jako pierwsza o własnych siłach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@debug średnia zgonów 76lat. Większość zgonów między 70-90 lat to na co mogą umierać? Na wiele rzeczy w tym ze starości bo tak się składa że przeciętna długość życia pokrywa się z przeciętnym wiekiem zgonu na covid.
Głównie umierają starsi których może zabić nawet goraczka a jak mówią że umarł 35 latek itp to przeważnie się okazuje że miał 120kg i ledwo oddychal bez covida.

Jak coś to nie jestem antyszczepem i
@germi: sam znam taki przypadek, z pierwszej fali. Mogło brakować karetki, albo miejsca. W każdym razie teraz, kiedy większość się ukuła, a niezaszczepieni wciąż stanowią większość na oddziałach sądzę, że gdyby zastosowano podejście business as usual, brak segregacji na oddziały covid i nie-covid doprowadziłoby do głębszej zapaści służby zdrowia i leżenia na ulicach.
Każdy 70-90 lub otyły i tak by umarł na zapalenie płuc?
@debug: Pewnie na to samo, co moja babcia zabrana do szpitala z odwodnieniem i ogólnym osłabieniem organizmu oraz wujek wychodzący powoli z raka płuc, ale daj spokój szurom nie wytłumaczysz. A i zapomniałbym, oba wydarzenia miały miejsce w 2016 roku