Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Dobra w końcu znalazłem jakiś czas by napisać co u mnie słychać.

W poniedziałek byłem złożyć wniosek o estoński dowód. Każda osoba która wyrobi sobie ichniejszy PESEL i zarejestruje swój adres zamieszkania może taki wniosek złożyć. Dziś dostałem info, że wniosek zaakceptowany i niedługo będzie gotowy do odbioru.

Tallinn wydaje się bardzo spokojnym miastem, nie jak Warszawa gdzie każdy się śpieszy i goni niewiadomo za czym. No i nie ma smogu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W pracy panuje super atmosfera, wczoraj np jeden z Portugalczyków ogarnął nam mały poczęstunek serów, tuńczyka z puszki z jego regiou i wina, bo akurat przyleciał do niego ojciec i przywiózł specjalnie.

Ceny faktycznie wydają się być trochę wyższe niż w Polsce, sporo produktów ma polskie etykiety. Niektóre produkty są w podobnej cenie czy nawet tańsze niż w Polsce.

Do zimowego klimatu idzie się przyzwyczaić, chociaż no nie ukrywam nie mogę się doczekać dłuższych dni xD dobrze że witaminy i suplementy diety wziąłem ze sobą z Polski.

W styczniu będę zmieniać mieszkanie więc, może jakoś odzyje i zacznę się socjalizować z ludźmi. Aczkolwiek czytałem, że Estończycy są mocno introwertyczni więc może być z tym różnie, z drugiej strony sam jestem introwertykiem, samotność mi nie straszna :v

Na zdjęciu jakiś autonomiczny minibus który jeździł po starym mieście.
#polikwestonii #estonia
polik95 - Dobra w końcu znalazłem jakiś czas by napisać co u mnie słychać.

W poniedz...

źródło: comment_1640203703CaYXBmy5bKu5i8p0wNk1s0.jpg

Pobierz
  • 5
@polik95: czy masz zamiar zrobić jakieś porównanie cen? Ile kosztuje mieszkanie, życie, transport itp. (i porównująć średnią zarobków).
Słyszałem, że tam przejścia dla pieszych są wkurzające :D
Czy używasz ich słynnego systemu e-gov? ( ͡° ͜ʖ ͡°)