Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maxx92: karp to gówno ale dobre, bo tłuste i tanie. Dlatego większość woli zjeść karpia. Ja nie lubię, przez ości gdzie w filecie tego w cholerę. Wolę łososia. Ale łosoś drogi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@maxx92: karp ryba obrzydzona przez komuchów. Komuniści postawili na karpia żywego bo był łatwy w hodowli i nie trzeba było go mrozić i dlatego mieliśmy #!$%@? tradycje żywych ryb. Karpie były słabej jakości i były jedynymi rybami na rynku. Wystarczy zobaczyć książki kucharskie z przed wojny pełno tam jest przepisów na ryby i w tym karpie.
  • Odpowiedz
@PDCCH: raczej chodzi o symbolikę, ja nie przepadam akurat za karpiem ale dzwonko zjem z przyzwyczajenia zdecydowanie bardziej wolę amura jeśli chodzi o tę rodzinę ryb.
Dziadek 83 lata od małego karpia jadł no to weź mu teraz wytłumacz że nie ma karpia na święta :) dlatego jak już ma być to dbam o to by był jak najlepszy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maxx92: Nie rozumiem jak można jeść karpia, nie dość że to śmierdzi, smakuje mułem to jeszcze od cholery ości ma (niby każda ryba ma) ale karp jakoś wyjątkowo dużo.
  • Odpowiedz