Wpis z mikrobloga

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji jak wygląda sytuacja, gdy ktoś jest zatrudniony na UoP, a dodatkowo ma umowę zlecenie w innej firmie. Na UoP mam niecałe 6000 zł brutto, na umowę zlecenie 1600 zł brutto. Czy przez tę umowę zlecenie jestem pozbawiony ulgi dla klasy średniej w dla UoP? #podatki #polskilad
  • 3
@elliott: nie, ulgi są liczone ostatecznie rocznie, ale można już miesięcznie pomniejszać podatek o te ulgi(kwota wolna od podatku i ulga dla klasy średniej)
ale wszystkie ulgi powinieneś rozliczać miesięcznie tylko u jednego pracodawcy. Dlatego jak masz 2 umowy to musisz poinformować jednego pracodawcę żeby nie odliczał.

Co do samej ulgi dla klasy średniej to skoro masz 2 umowy to jeden pracodawca uwzględni Ci tylko cześć całych Twoich dochodów i może
@zibizz1: "Dlatego jak masz 2 umowy to musisz poinformować jednego pracodawcę żeby nie odliczał." - w zasadzie tylko na jednej umowie mam prawo do ulgi, bo ta druga to zlecenie, które nie jest objęte ulgą.

Czyli w zasadzie na UoP mam 6000 brutto z ulgą, a dodatkowo na zleceniu mam 1600 brutto - więc teoretycznie powinno być ok?

A wiesz, czy jest jakiś kalkulator, który pozwoli mi obliczyć moją kwotę netto