Wpis z mikrobloga

Mam problem z ustawieniami odświeżania monitora - mogłem wcześniej ustawić 60Hz, a po zmianie z hdmi na displayport, maksymalnie 85Hz i nie jestem w stanie wydusić działania na 144Hz (brak wyboru na liście gdziekolwiek), które obsługuje monitor. W monitorze włączony Freesync, w ustawieniach Nvidii włączony G-sync i dalej nic (internety mówią, że powinno działać). Kabel Displayport 1.2, więc powinno wszystko śmigać. Jakieś pomysły? Dostaję szajby od klikania na oślep xD
Monitor: HP 27mx
Karta: RTX 2070 Windforce
#pcmasterrace
Pobierz Niewierny_Mops - Mam problem z ustawieniami odświeżania monitora - mogłem wcześniej u...
źródło: comment_1640189696a0hiebOR4MtOd2mAcEh9We.jpg
  • 12
@Niewierny_Mops: miałem podobny problem ale na AMD - musiałem zamienić wtyczki z kabla Displayport - ta co była w monitorze powędrowała do karty i odwrotnie.

Chyba wtyczki w kablu mam marnej jakości :) Nie mówię, że pomoże ale skoro u mnie dało taki dziwny efekt to możesz spróbować :)

Lepsze to niż przeszukiwanie neta przez tydzień / reinstalacja sterów na dziesiątki różnych wersji (jak w moim przypadku)
może to głupie ale spróbuj podpiąć do innego gniazdka z prądem, lub bez użycia listwy jak masz. Ja bym też sprawdził innym kablem DP


@Wapniak: Niestety, świeżo kupiony DP, teoretycznie powinien być ok xD a chcę sprawdzić wszystkie możliwości nim pójdę po kolejny turbo-certyfikowany za kilka stów. Z gniazdkiem dziwne, ale dobra i jeśli to bajt, to się złapałem - bez zmian ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
@Niewierny_Mops: Sprawdź w ustawieniach monitora a nie karty.
Dodatkowo zainstaluj sterowniki do monitora jak udostępnia takie producent a jak nie ma to ściągnij pierwszy lepszy soft do tworzenia własnych profili rozdzieczosci z odświeżaniem i zrób sobie własny.