Wpis z mikrobloga

Ja pitole, jakas dziwna laska ze slowacji lamanym chinskim (sa napisy po angielsku) gada glupoty w swoim filmiku o rzeczach typu qr kody, platnosci online, czy wypozyczanie rowerow i mowi ze to zachod kopiuje innowacje od chin xD A rzesza chinczykow po vpn-ie spuszcza sie w komentarzach jakie to chiny sa zajebiste a zachod to syf, bieda, a ludzie nie slyszeli w ogole o internecie w telefonie, a jak jest pandemia to boja sie ze umra z glodu bo nie maja dowozu jedzenia przez aplikacje XD

Juz po wygladzie widze ze dziewczyzna jest troche odklejona i zasysa miodowe kule puchatka, ale wkurza mnie takie wygadywanie glupot. Taki ktos nie patrzy z szerszej perspektywy tylko ze swojego biednego kraju robi jakiegos reprezentanta calego zachodu, a chinscy nacjololo przyklaskuja i biora za prawde objawiona cos, co powiedzial jakis jutuber czy inny tiktoker

#chiny #azja
mecenas-z-piaseczna - Ja pitole, jakas dziwna laska ze slowacji lamanym chinskim (sa ...
  • 39
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: sorry, ale jak juz chcesz porownywac, to wez jakiegos randomowego jutubera co drze ryja do kamery bzdury na temat chin i rzuca ogolnikami bez zadnych detali, a nie zestawiasz dwoch typow w srednim wieku ktorzy mieszkali dlugo w chinach maja doswiadczenie i robia jakikolwiek research, z dziewczynka ktora przyjechala na rok na studia i przedstawia tylko swoje projekcje i wyobrazenia
  • Odpowiedz
Chyba że ten jutuber to serpenza albo laowhy86 - wtedy wszystko to absolutna prawda i nikt nie śmie podważyć co mówią. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@kotbehemoth: tak jest: Najnowsze wiadomości z Chin prosto z USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli ktokolwiek kto mieszka w Chinach zaprzeczy ich sensacjom to jest biała małpa i komunistyczny agent.
  • Odpowiedz
@LuckyStrike:

No bo ma racje

Ty w europie to chyba ostatnio byles jak sie konczyl stan wojenny xd Te wszystkie wymienione rzeczy sa juz u nas od kilkunastu lat (oprocz kodow qr ktore sa mlodsze) i w sumie to nawet nie powstaly w chinach:

kody qr - japonia
platnosci online/zblizeniowe - usa
wypozyczanie rowerow/rowery miejskie - holandia i dania

Z tych rzeczy co najwyzej platnosci kodami qr zostaly rozwiniete do granic
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: różnica między normalnymi youtuberami jak (serpentza/laowhy/Lelefarley) a propagandą opłacaną przez Chiny czyli tzw whitemonkey jest w zasadzie bardzo prosta. Opłacani youtuberzy nie mówią prawie w ogóle o wadach mieszkania w Chinach. Nawet jakby im ktoś nasrał dp ryja to powiedzą że smaczne. W ich wideo jest zero krytycyzmu tylko zachwalanie. Dobrym przykładem takiej malpki jest Barret lub nasz rodowity @LuckyStrike. Dobrym testem jest zapytanie ich co sądzą o ludobójstwie
  • Odpowiedz
@frifinker: wy nie chcecie wiedziec co sądze a pisałem o tym tu momentami kilka razy dziennie i już nie będę bo to bez sensu. Wy chcecie żebym potwierdził wasze opowieści o tym jak to kilkadziesiąt tysięcy ludzi było na ulicach rozjezdzanych przez czołgi na marmoladę a następnie spłukiwanych do kanałów.
  • Odpowiedz