Wpis z mikrobloga

Mirki gdzie i jak się uczyć tradingu? Bo na własnych błędach to już mnie nie stać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Maciek z 321 crypto? xgrosz? Kurs Radzia Rygielskiego? Był ktoś? Warte to coś?

Skąd wy czerpiecie wiedzę na temat tych sekretów rynku i schematów, które mogą przełożyć się na jakiś profit?

#kryptowaluty #bitcoin
  • 27
@hermes600 no, ale są jakieś takie tipy na rynku, które uniwersalnie działają np. w tych godzinach utc handluje duży kapitał to może być więcej transakcji itp. Skąd to takie coś brać ?

@NoChodzTu o no znam tą technikę i w zasadzie bardzo dobrze się sprawdza. Problem jest tylko taki, że w kup i trzymaj się sprawdza lub puszczaj torby. Jak już chodzi o trading to te informacje nie raz z opóźnieniem są
@emjot86 za późno ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zyski miałem już dobre, czyli się da. Chciałbym po prostu jeszcze raz to powtórzyć, ale bardziej z głową. Niestety chciwość mnie zjadła i jak praktyka pokazuje ludzie dzielą się na tych, którzy używają stop lossów i jeszcze nie używają stop lossów.
@Ov3rKill: https://strefainwestorow.pl/artykuly/badania/20191001/day-trading-zarobki
Wniosek: wybić sobie z głowy że jesteś w stanie pokonać rynek grając w krótkim interwale czasowym (tym bardziej na zbyt dużej dźwigni).
Żeby mieć szansę zarobić musisz starać się złapać długoterminowy trend opierając się na fundamentach i sentymencie.
Fajnie jest to opisane we "Wspomnieniach gracza giełdowego". Jeśli jeszcze nie czytałeś to polecam zainwestować kilka dyszek w ta książkę zamiast kilku tysięcy na kurs rysowania kresek ( ͡° ͜
@WezniePrzestrzeleCiKolano a to akurat słuszna uwaga, dzięki za nią. Głód hazardzisty u mnie też mocno, chociaż to nie wysokość dźwigni (x10 max grałem) mnie zniszczyła, a bardziej nie realizowanie zysku bo eee jeszcze więcej będzie.

Jeśli by miał ktoś jeszcze takie uwagi to też chętnie przyjmę od bardziej doświadczonych ( ͡º ͜ʖ͡º)

I nie to, że mnie ten mój wewnętrzny hazardzista przeraża tylko chciałbym go jakoś zaspokajać
@Ov3rKill: Wiem, że to nic nie da, bo każdy chyba musi dostać nauczkę na własnej skórze, ale mam głupią misję wybijania ludziom z głowy wszelakiego hazardu. A skłoniła mnie do tego historia mojego kuzyna, który zniszczył sobie życie przez hazard. Sam niestety popełniłem błąd pokazując mu krypto, szkoda, że wciągnął się akurat w to co najgorsze: day trading na BTC i shity.

Parę lat temu zajarał się obstawianiem meczy, pokazywał mi
@WezniePrzestrzeleCiKolano u mnie to mniej więcej tak wyglądało, że nie dołożyłem do krypto ani jednego dolara bo straciłem właściwie wszystko to co przeholdowałem od jakiegoś czasu z tym, że całkiem sporo się tego uzbierało.

Zapożyczać się na krypto też nie mam zamiaru i nie lubię pożyczonych pieniędzy, także mam nadzieję nie powtórzyć historii twojego kuzyna. Ale dzięki za tą historię. Mam nadzieję, że więcej napaleńców jak ja ją przeczyta ;)
@Ov3rKill: Tak, tylko robię to ekstremalnie konserwatywnie biorąc pod uwagę jak łatwo popłynąć.
Myślę, że @WezniePrzestrzeleCiKolano ma dużo racji i żeby długoterminowo mieć sukcesy w tej dziedzinie nie można być chciwym (tzn. nie żałować że nie udało Ci się zarobić w danym momencie albo że za mało wrzuciłeś w zyskowny trade itp).
Ja na przykład ostatnią duża transakcje na rynku zrobiłem na altach w lipcu i przeciągnąłem gdzieś do początku września