Wpis z mikrobloga

Kuźwa nie mam siły już do tego #homeassistant chyba wrócę do Domoticza. Serio. Nie używam żadnych automatyzacji a jedynie służy mi do wyświetlania stanów głównie temperatur. Co jest nie tak, że słabo aktualizuje mi odczyty? Problem odległości czujników od centralki #zigbee CC2652P nie występuje bo jest to kilka metrów (jedna przez szybę może z 4 metry a druga w drugim pomieszczeniu - jedna ściana, też 4 metry). Mozna jakoś ustawic wymuszanie przesyłania odczytów w cyklicznych odstępach czasu? #inteligentnydom #smarthome #tasmota
dommmaz - Kuźwa nie mam siły już do tego #homeassistant chyba wrócę do Domoticza. Ser...

źródło: comment_1640113327na1r4eJX0U4OTlkaN9vpYQ.jpg

Pobierz
  • 39
Kuźwa nie mam siły już do tego #homeassistant chyba wrócę do Domoticza. Serio. Nie używam żadnych automatyzacji a jedynie służy mi do wyświetlania stanów głównie temperatur.


@dommmaz: Nie lepiej sobie w takim wypadku GUI zigbee2mqtt wystawić? Ja tak z tego korzystam nawet do przełączania żarówek. No chyba, że masz coś jeszcze co działa na czymś innym niż zigbee

@moonraker: ja wystawiłem po prostu UI zigbee2mqtt
ja jestem zwykłym lamerem i nie mam doktoratu z HA, chcę go używać do domowych zastosowań


@dommmaz: No ja też nie mam doktoratu z HA więc HA nawet nie instalowałem. Potrzebowałem postawić na szybko coś by zobaczyć czy mogę podłączyć żarówki na zigbee i zauważyłem, że na zwykłem zigbee2mqtt można w parametrach wpisać by z GUI wystartował.

edit
Chociaż tak patrzę to gui chyba nie ma historii