Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie do Mirków/Mirabelek z #analizadanych #powerbi . Od pewnego czasu uczę się DAX i Power Bi. Liznąłem już też trochę SQL. Kilka dni temu uzyskałem certyfikat Microsoft Data Analyst Associate tzw. DA-100. Szukam praktyk gdzie mogłybym zdobyć trochę doświadczenia w kierunku analizy danych i tworzenia raportów. Czy jest tu ktoś kto może polecić coś na start lub ewentualnie wskazać jaką ścieżką podążać aby się dalej rozwijać i znaleźć pracę:) ( Miasto Warszawa)
  • 30
  • Odpowiedz
@Copperhead Bardzo dużo firm IT w Warszawie będzie ruszało z płatnymi stażami, ale raczej na wiosnę. Trochę zła pora jest teraz na to. Chyba, że pytasz o niedaleką przyszłość.
  • Odpowiedz
@papapapuga: Dla kogoś kto nigdy nie mial z tym styczności to było faktycznie wyzwanie. Kupiłem kurs na udemy, próbowałem sam tworzyć raporty i konfigurować cały power bi, do tego książki i youtube
  • Odpowiedz
3 miesiące intensywnej i sumiennej nauki i się udało ;)


@Copperhead: Gratulacje.
Ja jestem samoukiem, poruszam sie w tym dosyc sprawnie, aczkolwiek dosyc wybiorczo, z pewnymi miarami w DAX wciaz mam duze braki.
Pracuje z tym od kiedy sie pojawilo, czyli juz ponad 10 lat bedzie, myslalem aby ustandaryzowac swoja wiedze i nie wiem czy warto isc w kierunku DA-100, kiedy juz wreszcie wszystko upakowali w jeden kompleksowy modul BI.
  • Odpowiedz
@papapapuga: Jeśli masz doświadczenie to już jest duża karta przetargowa i możliwości. Ja nie mam nic, więc idę sobie powoli przed siebie. Czy warto z Twoim bagażem umiejętności wyrzucać 600zl na certyfikat ważny przez rok? To już jak uważasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ważny przez rok


@Copperhead: Nie wiedzialem ze wazny przez rok, raczej chodzilo mi o zdobycie pewnego levelu, a za egzamin i tak bym nie placil. U mnie to kosztuje chyba £113, wiec cena podobna. Trzymam kciuki i szanuje za determinacje.
  • Odpowiedz
Dziś kupiłem jeszcze jeden


@Copperhead: heh..., dobry jestes. Powiem tak... Spedzilem mnostwo czasu szukajac dobrych kursow na Youtube - jest ich niezliczona ilosc. Nie interesowaly mnie polskojezyczne, bo nie.
Znalazlem duzo wartosciowych tresci, ale: indyjski akcent mnie po prostu odrzuca. Mieszkam od 16 lat w UK i tzw Customer Service najprostrzej rzeczy jakim moze byc dostep do internetu albo problemy z rachunkiem za gaz skutecznie wyzwolily u mnie odruch obronny do
  • Odpowiedz
@papapapuga: Drugi co kupiłem również jest z maven statistics, a kupiłem tylko po to, żeby sobie w praktyce utrwalić wszystko bo ten kurs jest prowadzony w inny sposób niż ten przygotowujący do da-100
  • Odpowiedz
Leonardo Karpinski.


@Copperhead: Cokolwiek Ci podpasuje, zawsze do przodu. Pogooglaj tego typa co Ci polecam. Jak wspomnialem wczesniej, ma nietypowy model biznesowy i moze byc ciezko jak nie znasz portugalskiego z Brazylii. Przerylem tony materialu w poszukiwaniu materialu typu 'samo gęste' bez sciemy. Tylko czasu brak. W chwili obecnej nadrabiam zaleglosci w SQL Studio, czuje sie dosyc intermediate, ale tez czuje, ze chcialbym zweryfikowac braki w swojej wiedzy i
  • Odpowiedz