Wpis z mikrobloga

#budownictwo #remontujzwykopem #remont #dom #majsterkowanie

Witam wszystkich. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi jak najlepiej podejść do tematu przewiercenia się przez sufit przy krawędzi ścian? Chodzi o to, że muszę rozprowadzić kable pod kamery i dwa przewody z parteru chciałbym pociągnąć na piętro. Oczywiście mogę pociągnąć to elewacją z parteru na górę, ale niezbyt wizualnie mi się to będzie podobać, więc zostawiam taką opcję na sam koniec :/
  • 11
@Szekele_Mekele: No to zostaje Ci znaleźć kogoś z wiertnicą lokalnie, ewentualnie jak nie musi być idealnie przy samej krawędzi tylko parę cm dalej to ja bym próbował samemu młotowiertartką - o ile masz odpowiednio mocną i wiertło dłuższe niż grubość stropu, 2 kabelki się zmieszczą. Tylko jest ryzyko trafienia w zbrojenie.
@Szekele_Mekele: wiertnica diamentowa to luksus byłby , ale jak będziesz miał szczęście i nie trafisz w żadne zbrojenie - to zwykły sds długie wiertło też da radę. Ale na tej długości/grubości stropu - to nie liczyłbym że pójdziesz idealnie pionowo choćbyś poziomnice do wiertła przykładał (bo jest elastyczne trochę, i na niejednorodnym stropie będzie uciekało na boki) i starając się wiercić 3cm od ściany - możesz wyjść 10cm od ściany po
@Szekele_Mekele: przepuszczałem kiedyś skrętkę przez strop żelbetonowy.
Wierciłem w okolicach otworu drzwiowego," w glifie", pod listwą przypodłogową, pod ukosem, tak aby wyjść na krawędzi ściany (na prostopadłej płaszczyżnie do tej, w której zacząłem), aby dziura wyszła gdzieś na styku ściany i stropu. Jakoś w miarę utrafiłem.

Dobry hint jak toś buduje lub remontuje hałupę. Zostawcie sobie trochę przemyślanych otworów technologicznych przez strop, czy to w ścianie, czy to w samym stropie(
Może masz taką opcję, żeby podkuć z góry i z dołu otwory w ścianie pod ukosem, które się spotkaja i ominą strop niejako "przez ścianę" ?
Ściana osłonowa czy wewnętrzna? Może zacząć wiercic w ścianie tuż pod stropem i wylecieć tuż nad stropem w ścianie piętro wyżej, po drugiej stronie?
@Szekele_Mekele: normalnie to wiertłem przewiercisz, długie wiertło można wygiąć i wiercić przy samej ścianie jak ci zależy a reszta to kwestia doświadczenia, pomiarów i niespodzianek w postaci poprzesuwanych ścian czy różnych ich grubości. Jak coś nie wyjdzie to zawsze można zaszpachlować czy coś, to tylko ściany nie ma się co srać