Wpis z mikrobloga

Wedlug profesora Niels'a Hoiby:
odciagniecie tloczka w strzykawce w celu sprawdzenia czy nie wbilo sie w zyle (pojawia sie krew) zmniejsza ryzyko wystapienia zapalenia miesnia sercowego az 2.4 krotnie!

Dania w ktorej jest to praktykowane: 129 przypadkow na 4304710

Norwegia w ktorej nie odciaga sie tloczka: 274 przypadkow na 3765354


Dane nie zostaly jeszcze opublikowane. info z https://youtu.be/YdVymGK3OzM

#koronawirus #szczepienia #medycyna
n.....g - Wedlug profesora Niels'a Hoiby:
odciagniecie tloczka w strzykawce w celu s...

źródło: comment_1640073244cw5NcXMB9RrXvmyqi1OloS.jpg

Pobierz
  • 13
W sumie taka anegdota, po pierwszej dawce przez 2 dni bolala mnie cala reka tak jakbym mial mega zakwasy - i bol az sie rozchodzil na noge. Przy drugiej dawce poskarzylem sie na to pielegniarzowi i powiedzial mi, ze to nie zadne NOPy tylko wina tego kto wbijal igle - i rzeczywiscie wbil tak, ze po drugiej dawce kompletnie nic mnie nie bolalo.

Wracajac do tematu, smiesznie by bylo gdyby okazalo sie,
@ohwell: wystarczy pojsc na jakiekolwiek badanie krwi czy inny rutynowy zabieg powiazany z wbijaniem igly, zeby zobaczyc, ze umiejetnosc komfortowego dla pacjenta wbijania igly odchodzi do lamusa w sluzbie zdrowia. Jezeli okazaloby sie, ze zakrzepica rzeczywiscie jest zwiazana ze zlym wbiciem igly, to i tak cud ze zaszczepiono miliard ludzi na calym swiecie, czesto przez wolontariuszy i te zakrzepice sa takie rzadkie.

Ale poczekajmy na publikacje, narazie widze tylko jakiegos goscia
Wracajac do tematu, smiesznie by bylo gdyby okazalo sie, ze cala ta afera o zakrzepice to nie wina szczepionki tylko tego ze ktos nieumiejetnie wbil igle.


@piwniczak: To jest bardzo prawdopodobne. Ludzie to ludzie, robiąc miliony zastrzyków, masz praktycznie pewność, że sporo osób się zwyczajnie pomyli.

odciagniecie tloczka w strzykawce w celu sprawdzenia czy nie wbilo sie w zyle (pojawia sie krew) zmniejsza ryzyko wystapienia zapalenia miesnia sercowego az 2.4 krotnie!
@nn-borg: Jestem z wykształcenia ratownikiem medycznym i z tego co kojarzę to u nas odciąganie tłoka aby sprawdzić jest dość popularne - dla mnie to była rutyna
umiejetnosc komfortowego dla pacjenta wbijania igly odchodzi do lamusa w sluzbie zdrowia


@piwniczak: to jest prawda, ostatnio jak mi pobierali krew, to siniak na pół ręki, w nocy przez tydzień wybudzały mnie ekstremalnie bolesne skurcze w ręce.

smiesznie by bylo gdyby okazalo sie, ze cala ta afera o zakrzepice to nie wina szczepionki tylko tego ze ktos nieumiejetnie wbil igle.


jest to możliwe
@PanMieczyslaw: jak wbijesz się w żyłę/naczynko to po odciągnięciu w strzykawce pojawi się krew, a jeśli będziesz w mięśniu to wytworzy się próżnia czyli strzykawka zostanie tak jakby ponownie wyssana. Zaciągasz a ona sama się cofa i wtedy masz 100% pewności że jesteś w mięśniu. Możesz zrobić taki eksperyment wystarczy docisnąć strzykwę do palca i odciągnąć tłoczek a następnie go puścić, zobaczysz co się stanie. Sama wróci do pierwotnego położenia.