Wpis z mikrobloga

@Omicron: no z tymi strojami to bym sie nie zapędzał bo niewiele mają wspólnego z historią a również pojawiały się hełmy z późnego średniowiecza xd a wikingowie hełmów nie mają wcale co jest nie do przyjęcia aczkolwiek zapominając o historii to się zgadzam
  • Odpowiedz
@Omicron: Wikingowie 1 sezon wyszedł w 2013, produkcja 2011-13. Więc te 40 mln dolarów z 1 sezonu w 2011-12 było to mniej więcej tyle, ile ten wiesiek kosztował pewnie.

W ciągu 10 lat koszty poszły w górę, począwszy od aktorów, po sprzęt, scenografię, statystów, lokacje, WSZYSTKO.

A budżet 3 sezonu Wikingów już zahaczał o 60 baniek (premiera początek 2015), niby później miał jeszcze rosnąć... więc 5 sezon mógł zakosztować spooro. Inne
  • Odpowiedz
@Tfor: co i tak nie zmienia faktu, że technicznie wymiatali w każdym odcinku i nie było zbyt dużych zjazdów. Serial zakończyli też w świetnym stylu, nie to co Gra o tron :)
  • Odpowiedz
@Omicron: Nie pamiętam czy początki Wikingów były aż tak ładne dla oka, sezon 1 czy 2, to nie będę się spierał.

To, że Wiesiek i jego obrazek to lipa to sam zauważyłem, jako osobę co bardziej siedzi w foto, to zabolało mnie oświetlenie, bezpieczne do bólu, nawet w nierealnych sytuacjach typu ciasne lochy/pomieszczenia, idealne światło jak w teatrze z 10 lamp zamiast pobawić się formą, oświetlać tylko z jednego okna +
  • Odpowiedz
jako osobę co bardziej siedzi w foto, to zabolało mnie oświetlenie, bezpieczne do bólu,


@Tfor: Częściowo się zgadzając z twoją opinią, warto jednak zauważyć że covid im trochę popsul plany i zmusił do filmowania w środku lata. Pory roku która nieprzypadkowo (właśnie ze względu na złe dla filmów oświetlenie) jest uznawana przez filmowców za martwy sezon i omijana jako czas kręcenia filmów i seriali.
  • Odpowiedz
@Vampurr: czy ja wiem, mi bardzo podobał się motyw z dopłynięciem do wybrzeży Ameryki Północnej, mogli to pociągnąć dłużej, bo brakuje serialu o próbach kolonizacji Winlandu jak wikingowie nazywali dzisiejszy półwysep Labrador oraz kontaktów Europejczyków z autochtonami z A Płn.
  • Odpowiedz
@Morus123: Co ma ten kalkulator do stawek? Na rynku foto w Polsce w ostatnich latach stawki za zlecenia mniejsze i większe od 2015-16 urosły spokojnie o 100% (często o więcej), tak samo różnego rodzaju wynajmy studia, zatrudnienie dodatkowych osób na plan itp.

A nie słyszałem, byśmy mieli inflację o 100%.

Ja nigdzie nie mówiłem o inflacji, mówiłem o wzrostach cen w branży - aktorzy, scenografia, sprzęt, oświetlenie, lokacje, wszyscy inni -
  • Odpowiedz
@Thorkill: Chodziło mi głównie o granie światłem w pomieszczeniach, ciemnych i ciasnych lochach czy korytarzach. Pleneru nie komentowałem, bo słońca nie zasłonisz nawet tysiącami warstw blendy 5 w 1 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

po prostu tak widocznie mają, 1 sezon też podobnie wyglądał xD
  • Odpowiedz
#wiedzmin budżet 90mln $ / sezon

#vikings budżet 30-40mln $ / sezon


@Omicron: serial jest marny i nie trzeba uciekać się do takich manipulacji, podałeś koszt 1 sezonu sprzed 10lat, wrzuciłeś linka z 5 sezonu gdzie budżet był już prawie podwojony, a gdzie jeszcze inflacja?
  • Odpowiedz