Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@Xing77, jest kilka argumentów za niemieckim jako 3. językiem:
- każdy język rozwija mózg, kojarzenie, systematyzowanie i inne takie, a niemiecki jest jednym z trudniejszych języków które robią to najbardziej
- mieszkamy przy zachodniej granicy, wielu znajomków pracuje w de, i wielu Niemców pojawia się w okolicy
- Niemcy to bodaj 8. gospodarka Świata. Dodatkowo mamy jako kraj z nimi sporo interesów. Jeśli już jakiś język wybierać, to taki który coś
  • Odpowiedz
Generalnie spoko, nauka przez zabawę. Raczej dla młodszych dzieci niż starszych. Można wykupić kilka lekcji i sam zobaczysz. Mnie denerwowało tylko jedno - dany nauczyciel nie jest zawsze dostepny. Np. chciałabym mieć lekcje w środy z panią z. Nie da się tak. Trzeba z lekcji na lekcję rezerwować terminy i są różne, czasem późniejsze godziny co może być problemem np. dla przedszkolaka bliżej końca tygodnia. No i nasza nauczycielka jest z Filipin,
  • Odpowiedz
@uranik:

Dzieciaki na razie poza engliszem nie widzą potrzeby nauki czegoś więcej. Nie widzą bo są za małe. :)


W sumie to też nie widzę. Mnie się na przykład niemiecki do niczego w ogóle nie przydał. :P Nie ma pewności, że Twoje dzieci nie będą miały tak samo jak ja. Motywacja u Twoich dzieci też jest kluczowa, bo a nuż nie spodoba im się, lub uznają że im to niepotrzebne. Chcą
  • Odpowiedz