Wpis z mikrobloga

#firma #sklep #zwrottowaru #prawo
Mirki wiem, że w sumie pewnie zostaje dobra wola sprzedawcy ale zapytam może ktoś coś doradzi. Zakup laptopa na firmę i chęć zwrotu. Przez pośpiech, brak poszukiwanego towaru w innych sklepach i moją nieuwagę zakupiłem towar w którym klawiatura ma układ qwerty w wersji Niemieckiej. No i lipa bo osoba, która ma dostać tego laptopa oczywiście ma problem a stickerów nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
Mirki wiem, że w sumie pewnie zostaje dobra wola sprzedawcy ale zapytam może ktoś coś doradzi.


@mat_pl: niekoniecznie jeśli umowa została zawarta po 1 stycznia 2021 roku. Rozszerzono prawa konsumenckie na JDG w niektórych przypadakch (brak zawodowego charakteru zakupu).
@mat_pl:

Od stycznia 2021 roku zmianie uległy przepisy prawa konsumentów. Przedsiębiorcy, podobnie jak zwykli konsumenci mogą odstąpić od umowy zawartej na odległość, i w terminie 14 dni zwrócić zakupiony towar, bez podania przyczyny.


są jednak pewne obwarowania, dotyczy to chyba tylko JDG oraz:

,,Zgodnie ze zmianami w kodeksie cywilnym określone prawa konsumenckie stosowane będą do przedsiębiorców, którzy nie będą profesjonalistami w zakresie dokonywanej czynności. Ustawodawca jednak nie wskazał, jak należy oceniać
@dobrowolskii: typie czy są jakieś możliwości zwrotu prawne inne niż polubowny? Przykład w opisie nie było mowy o stickerach, jak się okazuje gość wrzucił to w informacjach o produkcie coś jak na allegro (powyżej opisu) gdzie raczej nie zaglądam bo wszystko później i tak jest w opisie produktu, tu nie było.