Wpis z mikrobloga

Teraz gdy Mazurek ujawnił, że wszyscy posłowie Konfederacji sa zaszczepieni, ale boją sie do tego przyznać ze strachu przed krytyką i obawą o spadek sondaży to mam pytanie do ich kucowskiego elektoratu -

- jak wyobrażacie sobie Konfederacje obniżajacą jakieś świadczenia socjalne itp obiecanki? Przecięz tam procent dotkniętych tym Polaków bedzie wyższy niż jest wojujących antyszczepionkowców.
Wierzycie, że wtedy Konfederacja machnie reką na sondaże i zlikwiduje rozdawnictwo wbrew niezadowoleniu Polaków skoro teraz wbrew swoim faktycznym przekonaniom stałą sie zakładnikiem mniejszej grupy antyszczepionkowców?

#konfederacja #neuropa #4konserwy
#polityka
  • 6
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie śledzę konfederacji, ale wydawało mi się, że ich cała retoryka była oparta na zwykłym "chcesz to się szczep, nie chcesz to nie" + żadnego dzielenia społeczeństwa pod tym względem.

A czy sami to zrobili czy nie to chyba nic tu wg mnie nie zmienia.

Nie wiem, może się mylę.
  • Odpowiedz
@MarcinDerk: Odmowa odpwoedizi na to czy sie zaszczepili gdy jednoczęsnie popieraja przeciwników szczepien na pewno nie jest moralnie własciwa. Mamy tu cyniczne granie na zyskanie poparcia ze swiadomoscią, że wielu z tych niezaszczepionych ryzykuje zdrowiem i życiem.
  • Odpowiedz
@szurszur: przecież oni nie mówili że są przeciw szczepieniom, tylko o obowiązku. Kto chciał to się zaszczepił i wielu wyborców konfy zrobiła to samo.
  • Odpowiedz