Wpis z mikrobloga

mirki mam problem. Ktoś kradnie moje filmy z yt ok wrzuca na swój kanał tylko ucina informacje i zmienia nazwę na angielską przez co ma większą oglądalność ode mnie. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?? Zgłosić prawa czy coś?? Głównie zależy mi na tym aby usunąć filmy gdyż jakiś koleś jeszcze na nich zarabia. K...a no ja wkładam dużo pracy, siedzę w każdej wolnej chcieli a jakiś pacjent tak od co pobiera mój film i, zyskuje sporą ocenę i jeszcze na tym zarabia.

#youtube #yt #prawaautorskie #prawa #autorskie # kradzieżfilmu
  • 26
@Hicur: nie chodzilo mi o bledy, tylko o to żebyś to zgłosił do YT, jezeli zalezy ci tylko na usunieciu tamtych filmow. albo prowokacja, wyimaginuj sobie firme i wyslij do YT roszczenia w zwiazku z tymi filmikami ;d
@c2V4: w jaki sposób mogę zgodzić takie rozszerzenia??

@mattcabb: tak tylko wybieram prawa autorskie a po chwili otwiera mi się strona z oknami abym podał informacje takie jak: oryginalny film, kopiowany film, dane osobowe itp. już dawno bym zgłosił gdyby nie ptaszek na dole strony o treści: twój film też może zostać usunięty (coś w tym stylu) napisałem pod tym skradziony filmem że jest to moja produkcja i jaki nie
@Hicur: zgłaszaj leszcza i nic się nie bój. jesteś autorem, masz oryginały.

a na przyszłość sam upload'uj w innych wersjach językowych, bo polski youtube słabo zarabia w porównaniu do angielskojęzycznego.
@mattcabb: na pewno nie skasuja mojego filmu? Dobra napiszę do gościa że albo usuwa albo ja zgłaszam. Choć "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" on bez pytania tak sobie wykorzystał moje materiały to ja zrobię z nimi co chcę :) również bez pytania itp.
@mattcabb: szkoda mi tych 3000 tys. wyświetleń. Ale po co mieli by usuwać moje materiały skoro ktoś sobie wrzucił moje dzieło bez żadnej zgody :-) dobra pobieram filmik i składam prawa.
@mattcabb: Ok więc tak, klikam na flagę i mam kilka opcji do wyboru więc z pośród z nich wybieram "Naruszenie moich praw". Tu mam do wyboru 3 opcje:

1.Naruszenie moich praw autorskich.

2.Naruszenie mojej prywatności

3.Inne rozszerzenie prawne.

Nie zgłaszałem żadnych rozszerzeń i zakazów dotyczących moich produkcji do YT. Nie zbyt wiem co wybrać. Wydaje mi się że naruszenie moich praw autorskich
@mattcabb: Dobra przepraszam jeszcze raz, pomyliłem się.

Teraz kliknąłem to co trzeba i mam do wyboru:

1Nieodpowiednie treści (nagość, przemoc itp.)

2W tym filmie wykorzystano mój wizerunek bez mojej zgody

3Nadużycie/nękanie (ktoś mnie atakuje)

4Prywatność (ktoś używa mojego wizerunku)

5Naruszenie znaku towarowego (ktoś używa mojego znaku towarowego)

6Naruszenie praw autorskich (ktoś skopiował moje dzieło)

7Inny problem prawny (w tym dotyczący obejść środków technicznych, np. dostarczania numerów seryjnych lub generatorów kluczy)

Wydaje