Wpis z mikrobloga

#schipper 24'kolory, 24*30 cm. Schipper zawsze maluje się wspaniale, to czysty relaks, więc tu nie ma co gadać, narzekać. Może o zawartości.

Ostrokrzew (jednak) to te ostre liście widoczne na obrazie. Liście w naturze są skórzaste, ciemnozielone, gładkie i błyszczące. Późną jesienią krzew kwitnie i w grudniu pokazują się owoce - te właśnie czerwone kulki. Z powodu kolorów i pory owocowania na zachodzie jest uważany za symbol Świat Bożego Narodzenia i chętnie używany do wieńców i ozdób.

Obok ostrokrzewu widać także kwiat poinsecji. Kształt i kolor kwiatu, czy też raczej wybarwionych liści, nasuwa skojarzenie z Gwiazdą Betlejemską, która według legendy, prowadziła trzech króli do miejsca narodzenia Jezusa. Tak też zresztą nazywa się ten kwiat popularnie Gwiazda Betlejemska.

Jeszcze są tam białe kwiaty, których nie umiem zidentyfikować. Wyglądają jak zawilce, ale skąd zawilce w grudniu.

Na stole, wśród liści ostrokrzewu, stoi świecznik, wygląda na mosiężny, starego typu, z roztopioną częściowo świecą.

Od całej kompozycji bije nastrój wigilii, zaduma, ciepło, spokój. Chociaż jestem całkiem niewierząca, dla mnie to wieczór uroczystego spotkania z najbliższymi mi osobami, które kocham, szanuję, są mi bliskie. Na szczęście u nas nie ma wtedy konfliktów, jakoś tak się wszystko układa, że każdemu zależy na spokoju, więc anegdoty o Wigilii jako najgorszym dniu w roku, kiedy każdy żre się z każdym, a matka ze szmatą w ręce schodzi z tego świata ze zmęczenia, w ogóle nas nie dotyczą. To wielkie szczęście mieć spokój w rodzinie, serio.

#swiecznik 2 #wigilia
#malowanieponumerach do śledzenia #mpn do czarnolistowania
NieJedynaNaWykopie - #schipper 24'kolory, 24*30 cm. Schipper zawsze maluje się wspani...

źródło: comment_1639832622E8M1jVekAL4tEyskIajtKI.jpg

Pobierz
  • 1