Wpis z mikrobloga

Czy te wszystkie porady na temat budowania pozytywnej historii kredytowej mają sens? Dzwonił do mnie konsultant banku i podawał w/w jako bardzo mocny argument za założeniem karty kredytowej w obecnym banku. Karta darmowa pod warunkiem wykonania 1 płatności w miesiącu, mozna ustawić automatyczną spłątę - w sumie same benefity.

Pytanie, czy jest haczyk, a jeśli tak to gdzie? Mógłby ktoś opowiedzieć o tym, czy to faktycznie daje jakieś bonusy przy braniu kredytu za kilka lat?

#finanse #kredyt #kartakredytowa #bankowosc #banki
  • 5
przy kredycie gotówkowym to tak. Przy hipotece nie.


@kozerus: w sumie dobry argument, nie jestem zainteresowany kredytem innym niż hipoteczny w przyszłości - więc to pewnie rozwiewa moje wątpliwości

@southman: jeszcze takiej nie mam, ale za X lat będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a b2b nie wchodzi w grę?
@Kolczaneiro: nie raz bywały komentarze osób, które nie dostawały rat albo jakiegoś kredytu z powodu braku historii kredytowej. Zatem ją nie zaszkodzi sobie wyrobić - właśnie takim produktem, jak karta kredytowa, gdzie da się ogarnąć wszystko bez kosztów (bez odsetek, prowizji itp.).

Z drugiej strony każdy posiadany produkt kredytowy (w tym karta kredytowa) wpływa na zdolność kredytową (obciąża ją doraźnie; ale jak np. będziesz chciał brać kredyt hipoteczny, to możesz z