Wpis z mikrobloga

Co zrobić jeżeli chinczyk wysłał paczke Pocztą Polską na adres paczkomatu, zamiast przez Inpost? Na infolinii PP powiedzieli mi, że tylko nadawca może zmienić adres doręczenia, ale skoro większość przesyłek (z tego co wiem) jest elektronicznie nadawana w Polsce, to kto jest Polskim nadawcą? Mam próbować się dobijać do mojego lokalnego urzędu pocztowego?
paczka 0055...
#alipaczka #aliexpress #pocztapolska
  • 13
  • Odpowiedz
Mam próbować się dobijać do mojego lokalnego urzędu pocztowego?


@KIometer:

paczki rozwozi najczesciej kurier, ktory najczesciej ma niewiele wspolnego z lokalnym urzedem pocztowym ;)
  • Odpowiedz
@KIometer:
Ogólnie to przesyłka niedoręczalna i zwrot bez próby doręczenia. Możesz co najwyżej próbować w swojej placówce oddawczej (czyli ta z której kurier pobiera przesyłki do doręczenia), o ile nie mieszkasz w mieście wojewódzkim.
00X59007738XXXXXXXX - to nr przesyłki krajowej (tutaj Kurier48)
  • Odpowiedz
@KIometer:
Tutaj placówką oddawczą jest WER, a nie Urząd Pocztowy.
Napisz w tej sprawie na kontakt@poczta-polska.pl. Ewentalnie pilnuj smsów i emaili, bo może przyjść sms z nr do kuriera (to automat wysyła).
Sprawdz nr przesyłki na https://track.4px.com/ bo to oni najprawdopodobniej będą nadawcą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Youmu:
Tak, piszesz na ten e-mail.
Jak dobrze znasz angielski, to możesz próbować uderzyć do 4px (to chiński operator pocztowo-logistyczny).
  • Odpowiedz
@KIometer: Miałam trochę podobną sytuację (przy zamówieniu zaznaczyłam adres domowy, który, co zauważyłam dopiero po złożeniu zamówienia, jakimś cudem zmienił się w adres najbliższego paczkomatu). I paczka ku mojemu zdziwieniu przyszła normalnie do paczkomatu. Także może nie ma co się martwić na zapas.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Musiałeś mieć wysyłkę na paczkomat, no chyba że listonosz otworzył paczkomat i sam wysłał ci kod QR ;) Przy wysyłce paczkomatem system sam dobiera paczkomat i mi zawsze wybiera ten dalszy.
  • Odpowiedz
@Blackorange: Moim zdaniem to był jakiś błąd w systemie, bo dokładnie wyglądało to tak: wpisałam adres do wysyłki do domu, zaznaczyłam z ciekawości "paczkomat", wyskoczył mi adres paczkomatu, stwierdziłam, że chcę jednak do domu, więc kliknęłam znowu "wysyłka na adres domowy". No i tak zostało w zamówieniu, tyle że tym "adresem domowym" po podsumowaniu zamówienia był adres paczkomatu, co zauważyłam po fakcie.
  • Odpowiedz
@pcela:
Ogólnie to w moim przypadku skończyło się na tym, że wysłali kuriera do budynku obok którego stoi paczkomat więc po prostu napisałem SMS o której +- będzie, i o tej godzinie poczekałem tam aż podjedzie i odebrałem od niego z samochodu xD
  • Odpowiedz