Wpis z mikrobloga

dodam przypadek januszerki biznesu z dziś

jakiś czas szukam pracy, odpisują na moje ogłoszenie (ogłoszenie mówiące, że szukam pracy w oparciu o umowę o pracę, o moim wykształceniu inżynierskim etc) na portalach z ogłoszeniami lokalnymi też wystawiam ofertę o poszukiwaniu pracy;
miałem propozycję dla konstruktora automatyki przemysłowej za 3000 złotych,
miałem propozycję rysownika CAD poniżej minimalnej krajowej na zlecenie,
miałem propozycję by wziąć kredyt i dokapitalizować komuś spółkę - pisałem o tym na wykopie
miałem propozycję by kupić bitcoiny i przelać je komuś za forex - scamerzy, pisałem o tym na wykopie,
dziś dostałem propozycję kolejną w takim stylu - typ ma halę magazynową i proponuje bym założył własną działalność i coś mu zorganizował na tej pustej hali żeby przynosiło zysk ,
taki "przedsiębiorca" który nic nie umie sam zorganizować i pisze "pan może założyć działalność i współpracować z nami, posiadamy halę o powierzchni ... na której należy zorganizować coś przynoszące zyski "
przedsiębiorca z pomysłem "niech pracownik coś wymyśli żebym miał zysk a może mu jakiś procent oddam na zasadach b2b"

to pracodawca jest od organizacji miejsca pracy i pomysłu na działalność a nie "mam kilka hal i pomieszczenie, no weź zrób coś żebym miał zysk"

#praca
  • 14
@olelek: "A może własna działalność ?
Poszukuję Partnera z pomysłem wykorzystania 60 m2 pomieszczeń Przy domu jednorodzinnym Warszawa-Bielany.
Czysta zadbana hala 35 m2 + pomieszczenia socjalne.
Chętnie pod działalność techniczną lecz nie koniecznie."

to jest odpowiedź na ogłoszenie, że szukam pracy biurowej bo mam doświadczenie w pracy biurowej jako urzędnik wiele lat
ale czekaj, zamiast wysyłać cv na ogłoszenia firm to wystawiasz swoje i czekasz


@aderonis: tak, od 2 lat na portalach typu gumtree, warszawiak24, oglaszamy, lento
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vilas: ale przecież z tymi halami to normalna sprawa xD no #!$%@? bez jaj. Przecież chłop zainwestował w infrastrukturę gdzie można prowadzić i Ci ją oferuje za pieniądze. Gdzie widzisz scam? Jak chce sobie otworzyć pączkarnie to też szukam lokalu, który ktoś wynajmuje, a nie buduje od nowa xD Opie co Ty ćpiesz? Jak bym był menagerem takich budynków to też bym szukał najemców. A Ty piszesz to tak, jakby ktoś
rok 2021, wykopki odkrywają usługę wynajmu.


@kaspil: pracy szukam, czaisz, dałem ogłoszenie, że szukam PRACY a typ mi oferuje bym założył działalność i rozkręcił jemu biznes bo on ma garaż
ale przecież z tymi halami to normalna sprawa xD no #!$%@? bez jaj. Przecież chłop zainwestował w infrastrukturę gdzie można prowadzić i Ci ją oferuje za pieniądze. Gdzie widzisz scam? Jak chce sobie otworzyć pączkarnie to też szukam lokalu, który ktoś wynajmuje, a nie buduje od nowa xD Opie co Ty ćpiesz? Jak bym był menagerem takich budynków to też bym szukał najemców. A Ty piszesz to tak, jakby ktoś miał Ci
Przecież chłop zainwestował w infrastrukturę gdzie można prowadzić i Ci ją oferuje za pieniądze.


@kocia_mordka: to może ty jesteś tym januszem z OLX co jak sprzedawałem obiektywy i dawałem ofertę, że mam do sprzedania 2 obiektywy Canona to mi oferował wymianę na stary obiektyw Nikona

jak ktoś sprzedaje obiektywy i interesują go pieniądze to nie interesuje go wymiana na obiektyw o innym mocowaniu niż ma body jego lustrzanki

na ogłoszenia "sprzedam