Wpis z mikrobloga

@fxd_ Świetnie, że nie mogą zabić wszystkiego. Nie jestem wegetarianinem. Nie sprawia mi jednak przyjemniści zabijanie zwierząt ani ludzi. Mięso zdobywam w sklepie. Broń wg mnie służy - jak nazwa mówi - do obrony. Wszelkie słodkie opowieści o myśliwych uważam za próbę ociplania wizerunku tej patologii.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@adamec: to skąd mięso się bierze w sklepie? Z drzew? Jedź na wieś na świniobicie, możesz się zdziwić.
Nie mam zamiaru cię na siłe przekonywać o zasadności polowań. Mogę ci za to powiedzieć, że karkówka z dzika strzelonego kilka dni wcześniej jest lepsza niż ze sklepu. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@fxd_ Wiem skąd się mięso bierze w sklepach, szkoda, że myśliwi nie wiedzą, że nie muszą zabijać po lasach bo są rolnicy, rzeźnicy i sklepy mięsne. PS. a jak smakuje lis?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamec: bardziej na miejscu byłoby spytanie lisa jak smakuje kura. Lisy zresztą przynajmniej w moim otoczeniu strzela się bardzo rzadko.
To w czym są lepsi rolnicy i rzeźnicy od myśliwych? Oni czekają aż zwierzę zdechnie ze starości czy jak?
  • Odpowiedz
@fxd_ Nie wiedziałem, że dzisiejsze kurze fermy mają problem z lisami. Rolnik/rzeźnik jest lepszy od myśliwego bo nie zbija leśnej zwierzyny, której zabijać nie trzeba ponieważ hodowla wystarczająco zaspokaja ludzkie potrzeby. Mówiąc inaczej - 1 hodowlanej krowy mi mniej żal niż 1 jelenia w lesie. Ponadto podkreślam, że nie wierzę w żadne historie ocieplające ich wizerunek ani motywujące ich zachowanie. Kojarzą mi się poza zabijaniem z: chlaniem, postrzeleniam ludzi, chamstwem i zerową
  • Odpowiedz
@jestemaska oczywiście, że myśliwy potrafi odróżnić zwierzynę do której strzela, myśliwi nie #!$%@?ą do wszystkiego co się rusza tylko mają wyznaczoną przez koło dokładną listę, wszystko się musi zgadzać, jak coś zrobią źle to płacą spore kary...
  • Odpowiedz
@adamec jak kolegą? xD bardziej sarną bo pieniądze idą na lasy państwowe, czyli dokarmianie i takie tam, muszą też odrabiać godziny pracy w lesie, myślistwo to drogie, wymagające i bardzo potrzebne hobby
  • Odpowiedz
@fxd_: Aktualnie są odstrzały, np na bażanty. A to że są limity odstrzału listy i dokarmianie w zimie jest po to żeby było do czego postrzelać ;) . Jeśli co roku się strzela i co roku się dokarmia to właśnie po to żeby myśliwi mieli co robić bo w końcu za to płacą żeby się "pobawić" w lesie
  • Odpowiedz
@Boxcutter no tak, dokładnie tak to działa xD
Poczytaj o tym ile szkód wywołują dzikie zwierzęta i pomnóż to 100x w przypadku braku kontroli nad populacją szkodników, świat nie jest taki kolorowy jak ci się wydaje
  • Odpowiedz