Wpis z mikrobloga

#szosa #rower

jaką kierownicę polecacie? Najfajniej jakby baranek był spłaszczony a zarazem miał możliwość wrzucenia lemondki( niestety widziałem tylko jedno albo drugie).

coś mi nie pasowało i zmierzyłem, okazało się że w starym rowerze który powinien mieć 440mm mam 420mm które mi bardziej pasuje niż aktualne 440mm w nowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
@Qardius: z kierownicami jest trochę jak z siodełkiem - każdemu podpasuje coś innego. Nie tylko szerokość wchodzi w grę, ale również reach i drop, w kierach gravelowych dochodzi jeszcze backsweep. Jaką masz w starym rowerze?
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: wydaje się szersza w górnym chwycie plus to że lubię "trzymać kierownicę" opierając tylko nadgarstki jak chilluje
no i fajnie wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dymel: Canyon H17 Ergo AL Handlebar
reach 70mm
drop: 130mm
  • Odpowiedz
wydaje się szersza w górnym chwycie plus to że lubię "trzymać kierownicę" opierając tylko nadgarstki jak chilluje

no i fajnie wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Qardius: idealnie zobrazowałeś moje myślenie z przed pół roku. Akurat dostałem za free H36 canyona, domówiłem jeszcze nową owijkę żeby był wygodny komplecik. Efekt? Ogólnie kierownice #!$%@?łem szybciej niż dostałem xD. NI #!$%@? nie jest wygodnie trzymając nadgarstki na płaskim elemencie
  • Odpowiedz
@GrubyKociol: dzięki, lubię się uczyć na błędach innych. Skreślam płaską i biorę normalna

Również chciałem na początku schowane pancerze ale trafiłem okazje i odpuściłem
  • Odpowiedz
@Qardius: Ja natimiast mam płaską i uwazam ze jest wygodna. Szczególnie na podjazdach w chwycie wąskim.
Pancerze wewnętrzne wyglądają spoko ale serwis to tragedia, szczegolnie jak pancerze są nie pełne. W rowerze robię większość sam. Pancerze i linki oddaje na serwis bo nie chce mi się pierdzielic :D
  • Odpowiedz