Wpis z mikrobloga

Właśnie dotarłem do miast, kilka pytań:
1. Czy ktoś skupuje po lepszej cenie złote puchary, świeczniki etc? Czy u każdego dostaniemy tyle samo i warto się tego pozbyć?
2. Frida oraz myśliwi ze Stilbech skupują trofea, ale chyba nie wszystkie. Zawsze mi zostaje kilka w eq po rozmowie. Czy może być tak, że skupują tylko te które sami zdobyliśmy?,
3. Jak z otwieraniem zamków. Mam pierwszy poziom nauki, ten od Jorna, zlootowalem większą część miasta i nie znalazłem skrzyni której nie mógłbym otworzyć. Czy jest sens się później uczyć wyższych poziomów, bo zakładam że wtedy wytrychy rzadziej się łamią?
4. Póki co mam build czysta siła+jednoręczny, czy ma to rację bytu, bo ludzie piszą że 1h są względnie słabe i zastanawiam się czy nie przejsc na 2h.
5. Ostatnie, czy bronie 2h mają większy zasięg niż 1h
#gothic #kronikimyrtany
  • 13
  • Odpowiedz
skupują tylko te które sami zdobyliśmy?


@babicz99: oni zwykle maja wypisane dokladnie co skupuja czasmi tez maja dopisek ile potrzebuja, powyzej tej wartosci np przestana skupowac przedmiot X

np mysliwi z silbeh skupuja tylko kly i pazury a ze skor tylko dzik, szczur i wilk

W dzienniku pod "informacje ogolne" jest zakladka skupowanie i tam sa opisy kto, gdzie, kiedy itp
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@babicz99: 1. Slusarz jesli zostaniesz czeladnikiem u niego. Pozniej


2. A to ciekawe, nie zwrocilem uwagi szczerze. Jak bede Fridzie opychal skory to zobacze czy cos w ekwipunku zostalo.

3. Im wyzszy poziom, tym rzadziej sie lamia i jest krotsza kombinacja. Ja mam mistrza w otwieraniu zamkow i do konca gry to chyba mi 5 wytrychow wystarczy. xD bardzo wygodna umiejetnosc, czy konieczna? Nie

4. Ma racje bytu i bedzie dzialac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@babicz99:
1. Bycie czeladnikiem o stolarza
2. Nie biorą każdego typu skóry. Jest zostaniesz czeladnikiem o Fridy to będzie brała chyba wszystkie skóry
3. Zmniejsza się ilość kombinacji tzn. np. wystarcza 4. ruchy, aby otworzyć zamek. U stolarza jako czeladnik jest to darmowe
  • Odpowiedz
@Grash-Varrag-Arushat: właśnie cieśla wydaje się kijowym rozwiązaniem.
Najlepiej chyba Frida lub kowal.
A czy Frida przy terminowaniu daje lepsze ceny, ewentualnie coś więcej skupuje?
Plus pytanie czy różne bronie 1h mają różny zasięg?
  • Odpowiedz