Wpis z mikrobloga

Pytanie #cukrzyca #medycyna #kiciochpyta
Teściowa, 65 lvl, wali insuline bez mierzenia cukru. Chyba robi tak od dawna bo mąż, dzieci mają wywalone na to. Do diabetologa też nie wiem czy chodzi, wszystko przepisuje jej rodzinny. Teściowa ogólnie niedomaga, ale od jakiegoś tygodnia jest chora( kaszel, osłabienie, senność), zaliczyła nawet wywrotkę na chodniku bo zasłabła. Ona mówi, że nie chce lekarza i wszyscy się zgadzają. Dziś już kaszel, że po pionie się niesie, ciągle śpi. Dopiero się dowiedziałam o tej insulinie, nie ma mnie przy niej, wiem tyle ile mi telefonicznie przekazano, czyli niewiele. Okropnie się martwię. Czy ta nadmierna senność może być od cukrzycy? Czy to tylko przeziębienie/covid i mam zluzować portki?
  • 7
@pazera: To może być to, jak i inne niewykryte schorzenia. Jej dzieci mają wywalone, więc także m.in. Twoja 2ga połówka - gratuluję. Niestety, jak całe otoczenie stoi za "nicnierobieniem" to tak naprawdę sam nic nie zrobisz. Podstawa to regularny pomiar cukru i jeśli tego nie robi to żaden diabetolog nie pomoże. Jak będzie za późno to też się nie wychylaj, bo "reszta" będzie szukała kozła ofiarnego przez poczucie winy.
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@pazera: infekcja może powodować podwyższony cukier, do tego jak glikemii nie mierzy to i tak mogło nie być za wesoło, a długotrwałe przebywanie w hiperglikemii może powodować senność, uczucie ciągłego zmęczenia.
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@pazera: domyślam się, że to cukrzyca typu 2, więc też nie do końca mam wiedzę czy tutaj też to tak występuje, ale zobacz czym jest kwasica ketonowa.