Wpis z mikrobloga

@ArtyQ: @Alf131: @rykiohyda: @rykiohyda: Wywalili bo koleś zmanipulował tytuł. Malone brał udział we wczesnych badaniach iniekcji mRNA do komórek, i tyle, nie odkrył ani metod tej iniekcji ani samej syntezy mRNA.

Synteza mRNA - 1984 - Harvard

Lipofekcja (transfekcja przy użyciu liposomów) - Felgner rok 87".

WSZYSTKIE badania późniejsze przy których pracował Malone z Felgnerem i Vermą którzy są wśród niego i innych w publikacjach do których Malone
@Alf131: On sam w na ten artykuł w Nature psioczy że wszystko pomylili a oni przypisali mu więcej niż trzeba. Napisane jest tam z resztą jak wół że użył metody syntezy mRNA z Harvardu i lipofekcji Felgnera, a w opublikowanym badaniu na temat lipofekcji mRNA z 89" widnieje też Falgner i Verma, czyli sam tego jednak nie zrobił, a to badanie było 2 lata PO wynalezieniu lipofekcji.
@muckfods: To jest cenzura, wystarczy napisać co jest nie tak z tym Panem i ludzie potrafią sami oceniać co go dyskfalifikuje a co nie. Nie róbcie z wszystkich idjotów nie potrafiących czytać. Czemu nie można dodać linków do opisu całej sytuacji albo zmienić tytułu na "współautor" jeśli to takie ważne?
@ArtyQ: Problem w tym że współautorem też nie jest. Metoda była wynaleziona w 87", pokaż mi badanie Malone'a sprzed tego roku gdzie coś takiego robi. Nie ma takich. Używał ich metod bo z nimi pracował i wszędzie gdzie później jest nazwisko Malone'a jest też nazwisko jego współpracowników, bo badania z wykorzystaniem lipofekcji robili razem.

Zresztą sam wynalazca lipofekcji nie przypisuje sobie wynalezienia szczepionki tylko pomocy w wynalezieniu, i do tego mówi
@muckfods: Chodzi o to ,że koleś z pewnością jest ekspertem w swojej dziedzinie. Ba nawet przed ujawnieniem swoich poglądów widniał w wikipedii jako twórca tej technologii. Nie wiem jak jego poglądy wpływają na wcześniejsze fakty ale widocznie maja jakąś czarodziejską moc.
@Alf131: On nie jest twórcą tej technologii... ja #!$%@?. Masz dosłownie badanie z 87"

https://www.pnas.org/content/pnas/84/21/7413.full.pdf

Masz, nawet Ci wsadzę końcówkę badania do translatora żebyś zrozumiał:

Właściwości liposomu zawierającego DOTMA, który tu opisaliśmy, sugerują, że sposób ten może być użyteczny do wprowadzania dużych cząsteczek DNA, oligonukleotydów i RNA do komórek ssaków.


To było przed tym jak Malone w ogóle brał udział w badaniach. Potem dopiero do zespołu dołączył Malone i brał udział
@Alf131: https://web.archive.org/web/20200901000000/https://en.wikipedia.org/wiki/RNA_vaccine

Masz, poszukaj sobie gdzie w wikipedii niby był Malone, w 2020 dopiero pod koniec pojawiło się jego nazwisko w stopce ze źródłami, wśród wielu innych, bo jak mówiłem, badania prowadził cały zespół.

^ Wolff JA, Malone RW, Williams P, Chong W, Acsadi G, Jani A, Felgner PL (March 1990). "Direct gene transfer into mouse muscle in vivo". Science. 247 (4949 Pt 1): 1465–8. Bibcode:1990Sci...247.1465W. doi:10.1126/science.1690918. PMID 1690918.


Powielasz tylko
@Alf131: I żeby było jeszcze śmieszniej, Falgner odkrył metodę w 87" a wszystkie te źródła o wykorzystaniu tej metody w praktyce z mRNA są z 89/90 roku. I kurde dziwne bo zawsze jest tam kilka nazwisk, w tym sam Falgner, oraz Malone.

Trzeba mieć tupet żeby sobie uzurpować odkrycie szczepionek mRNA gdy w rzeczywistości gość który pierwszy opisał tą metodę iniekcji mRNA dał mu robotę gdy był na studiach podyplomowych i
@muckfods: Nadal nie rozumiesz nie chodzi o żadne fikanie Malonea o to kto ma większy wkład w powstaniu technologii mRNA. Chodzi o to że jest dyskredytowany jako ekspert i przyrównywany do szura od tak. Tymczasem telewizyjni lekarze są ekspertami wirusologii bo tak zdecydował pan dziennikarzyna. Nie odniosłeś się do artykułu w nature tam kto komu kazał kłamać i dlaczego?
@Alf131: A co ja, redaktorem tam jestem? Masz dowod z 87 roku ze to Falgner i jego zespol odkryl ta metode zanim malone dolaczyl do badan.

Ja nie zaprzeczam ze koles ma wiedze w temacie ale jego intencje sa niejasne. On chce po prostu sie rozlansowac i trzepac z tego kase. Sam sie z reszta szczepil pfizerem.