Wpis z mikrobloga

Pomóżcie rozwiązać moją zagwozdkę sprzętową

Otóż sprawa wygląda tak:

Mam nowe mieszkanie i starałem się w miarę rozsądnie rozprowadzić kable ethernet (RJ45) po całym mieszkaniu, aby mieć stałe dobre łącze internetowe. Router będzie znajdował się w skrzynce obok wejścia.
Teraz pojawiło się pytanie, które mnie męczy.

Czy jak podłączę TV do internetu przez RJ45 to będę mógł nadal korzystać ze streamowania aplikacji z telefonu androird?

Głównie mi zależy na tej wygodzie, że z każdego miejsca w mieszkaniu w aplikacji mogę sobie wybrać dany film na youtube/netflix/spotify i puścić go przez (cast, chromecast)?

Dotychczas jak było przez wifi to bez problemu, ale nigdy nie miałem podłączonego TV tylko i wyłącznie przez rj45.

Drugie pytanie jeżeli nie da się, to czy jak TV bedzie podłaczony pod oba i rj45 i wifi to wtedy będzie można? I telewizor będzie czerpał prędkość z rj45 a nie z wifi, które w tej odległości będzie wątpliwe aby dało się normalnie oglądać film w 4K

#telewizory #smarthome #smartfon #android #internet #wifi #tv #chromecast #technologia
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy jak podłączę TV do internetu przez RJ45 to będę mógł nadal korzystać ze streamowania aplikacji z telefonu androird?

@Trzy_Palce_w_Natalce: jasne że tak, chodzi tylko o to żeby telefon i telewizor były w jednej sieci, nie ma znaczenia czy są podłączone przewodem czy po wifi.

Inna kwestia to czy podłączenie tv po kablu to dobre rozwiązanie wydaje się to niedorzeczne ale na moim przykładzie:
mam oleda z 2018 i okazało
  • Odpowiedz