Wpis z mikrobloga

Szukam głowic jak i całego systemu który pozwoli mi na regulacje temperatury grzejników/kaloryferów za pomocą głowicy 'smart' na podstawie czujnika który będzie zamontowany gdzieś w pomieszczeniu. Nie chce aby głowica ustalała moc grzania na podstawie wbudowanego czujnika w głowicy. Który system mi na to pozwoli? Szukam w miarę budżetowych rozwiązań - im taniej tym lepiej.
#tuya #zigbee #homekit #automatykadomowa
#smarthome
  • 3
Nie chce aby głowica ustalała moc grzania na podstawie wbudowanego czujnika w głowicy.


@PiotrokeJ: dobrze myślisz, dokładnie taki problem miałem z tanimi głowicami termostatycznymi tuya gdzie pomiar jest z wbudowanego czujnika temperatury wiadomo, że temperatura przy grzejniku będzie wyższa niż w reszcie pomieszczenia. Rozwiązaniem dla mnie jest automatyka przez home assistant (sterowanie głowicą na podstawie zewnętrznego termometru znajdującego się w centralnej części pomieszczenia) ale głowica u mnie leży już ponad rok
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KeepCalm: nigdy nie używałem apki tuya ale nie sądzę żeby pozwała wykorzystać czujnik temperatury xiaomi a już tym bardziej nie po zigbee czy bluetooth a w home assistant można zrobić wszystko