Wpis z mikrobloga

Może jakiś mirek #kurier wie jak wygląda #transport ogromnej lodówki sidebyside czy ona jest na palecie? ma jakieś kółka? bo mam windę na poziomie garażu i czy da radę przepchnąć lodówkę do windy czy muszę mieć jakieś cuda? wózki, rolki, pasy transportwe? lodówka #haier #dpd #eurortvagd #saturn #mediamarkt #mediaexpert
Czy lepiej zapłacić 100zł za usługę przepchnięcia kilku metrów do windy? a potem do mieszkania? jakieś pomysły?
Bo na razie zakupiłem bez transportu ale wydygałem jak zobaczyłem jakie to duże i ciężkie, gołymi rękoma w 4 osoby 140kg da radę? a może juz w 2?
#helpunku #ratunku ;)
  • 12
  • Odpowiedz
Czy lepiej zapłacić 100zł za usługę przepchnięcia kilku metrów do windy? a potem do mieszkania?


@kolotego: ja bym zapłacił, moze znajdziesz kolegów którzy chętnie pomogą ale przy takim gabarycie nawet nie ma jak złapać by podnieść a mocniej gdzieś naciśniesz i masz wgniecenie na drzwiczkach które będzie cię wkurzało przez resztę użytkowania
  • Odpowiedz
@NaChMiNick: i nie potrzebuje jej wnosić bo do samego domu mam prostą drogę i winde, płasko, jest tylko jeden próg, krawążnik do pokonania przy wjeździe do bramy mam 2x rolki załatwiam pasy transportowe z szelkami
  • Odpowiedz
mam prostą drogę i winde, płasko, jest tylko jeden próg, krawążnik do pokonania przy wjeździe do bramy mam 2x rolki załatwiam pasy transportowe z szelkami


@kolotego: podziwiam, ja to jednak jestem leń i 4 Panów musiało dymać (nie mam windy, 2 piętro).
drobne rady:
-Pan kurier przyjedzie samochodem prawdopodobnie ciężarowym z przesyłką paletową, tam są "ciekawe" zasady między innymi dostarczenie do "bramy" a nie pod drzwi.
-kurier może nie wyładować lodówki
  • Odpowiedz
@NaChMiNick: yy tak jest w euro? czyli do bramy pod drzwi bramy tak? a nie drzwi mieszkania?

"może nie wyładować lodówki jeżeli " chyba żartujesz, nie mam jak zdjąc towaru 140kg to jakiś żart że klient ma zdejmować
  • Odpowiedz
yy tak jest w euro? czyli do bramy pod drzwi bramy tak? a nie drzwi mieszkania?


@kolotego: to zależy od przewoźnika, jeżeli to zwykły kurier DPD/DHL ... paczka idzie na palecie i w zależności od opcji dodatkowych masz między innymi wyładunek (ale z samochodu na ziemie a nie pod drzwi, jak dowiezie paleciekiem pod drzwi to jego dobra wola). Typowa kurierka chyba nie realizuje "wniesienia".

Euro może mieć własny transport, wtedy
  • Odpowiedz
@kolotego: Transport jest własny, cytując:

"Towar dostarczany jest pod wskazany adres przed budynek. Usługę wniesienia można dokupić podczas składania Zamówienia."

przed budynek, nie pod drzwi prawdopodobnie Pan tylko opuści lodówkę windą a to co dalej, to Twoje zmartwienie.
  • Odpowiedz
@NaChMiNick: mieli wózek ale nic poza tym miałem pasy, miałem windę i niestety okazało się że podjechali pod samą bramę do windy popchnęli lodówkę wjechali a ja 100zł za frajer zapłaciłem bo się dygałem czy dam radę a 4 osoby z rodziny miałem do pomocy ehh
  • Odpowiedz