Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim, przyleciałem niedawno do Polski z Anglii i dostałem telefon, że ktoś z mojego samolotu miał coronavirusa i przez to ja mam kwarantanne (mam 2 dawki, zaszczepiony w UK).

Powiedziano mi że nie mam Unijnego Certyfikatu COVID. Jak mogę go sobie załatwić? Na infolinii powiedziano mi, że mam skontaktować służby UK i mają powiadomić mój lokalny sanepid, ale dobrze wiemy że to się nie wydarzy XD
#uk #szczepienia #emigracja #kwarantanna
  • 17
@italian15: nie zaltwisz tego:) moi rodzice tez zaszczepieni w uk i w pl nie moga nic z tym zrobic chcieli trzecia szpryce i nie moga dostac. pisza po ministerstwach zdrowia, nfztach i nikt nie ma pojecia jak to przekonwertowac:) tyle warte sa szczepienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: Nie trzeba tłumaczyć, dokumenty mogą być po angielsku do wglądu pogranicznika.

@italian15: Jak jesteś w pełni zaszczepiony i masz na to kwit, np. z nhs to nie musisz nic więcej udowadniać i przedstawiać unijnego certyfikatu. Ten kto do ciebie zadzwonił wyraźnie się w tym nie orientuje. I tak na przyszłość to wypełniaj kartę lokalizacyjną odręcznie podając dane z dupy, bo tego i tak potem nikt nie sprawdza przy przylocie,
@italian15: Dzięki Mirki za odpowiedzi.

UPDATE:
Ojciec pojechał do szpitala i sanepidu ale powiedzieli że nie zaakceptują moich dokumentów bez tłumaczenia przysięgłego i podpisu od notariusza. Jako że takie rzeczy u mnie na wsi nie istnieją to ojciec zadzwonił do znajomego wójta i on zadzwonił do sanepidu i zdjęli mi kwarantannę

to nie jest żart XD