Wpis z mikrobloga

A co powiecie na notację węgierską? Ktoś tego w ogóle używa? :)

Ja przyznam się, że pisząc w C++ stosuję taki bajer, że wszystkie nazwy pól jakiejś klasy kończę znakiem podkreślnika, np:

int liczba;

Mam z tego dwie korzyści:

1. W konstruktorach i seterach mogę używać argumentu o dokładnie tej samej nazwie, a nie jakichś jednoliterowców:

setLiczba(int liczba) {

liczba
= liczba;

}

2. W każdym miejscu od razu widzę co jest polem, a co argumentem. Nawet po powrocie do kodu po miesiącach.

A tego podkreślnika i tak nie muszę pisać, bo Vim uzupełnia mi nazwę po ctrl+N. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#stylkodowania
  • 12
@Onoki: O właśnie, zapomniałem napisać że wkurza mnie nieużywanie

this
wewnątrz metod ;) co do notacji węgierskiej to nie wiem czemu ludzie tak tego nienawidzą - dla języków dynamicznie typowanych, dawniej gdy IDE miały kiepskie podpowiadanie składni (no chyba ze ktoś używa Sublime Text albo NetBeansa to może wykreślić słowo "dawniej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)) taka notacja pozwalała na pierwszy rzut oka coś powiedzieć o zmiennej.
@Onoki: Co do samego pytania, to owszem nie jest to zły pomysł. Na przykład oznaczanie pointerów jako

pNazwa
jest dość fajne moim zdaniem. Ogólnie notacja jest fajna i nic nie kosztuje...

Co do podkreślników, to każą nam na studiach tak pisać, ale nie lubię tego.
ale na liście możesz normalnie pyknąć nazwa(nazwa) i będzie... Akurat to jest taki przypadek, że wiadomo co jest czym, w końcu to lista.


@kasper93: Nie miałem o tym pojęcia! :O I to rzeczywiście działa!
@calka: (#) Nom. A mnie już Intellisense tak strasznie rozpuścił i przyzwyczaił, że nie mogę się przemóc do niczego innego :< jedynie WebStorm daje mu radę, ale on jest płatny.