Wpis z mikrobloga

@mrzk: Nie jest. Testy PCR służą oceny czy to ten wirus czy nie badając obecność lub nieobecność krótkich wycinków niści RNA i jest zaprojektowany tak by pasował do wszystkich wariantów. To z którym egzemplarzem mamy do czynienia ocenia się sekwencjonując próbkę.
@maniac777: Nathan Grubaugh
B.1.1.529 PCR detection

Like Alpha (B.1.1.7), B.1.1.529 has the spike 69-70 deletion that causes a S-gene target failure (SGTF) when using the ThermoFisher TaqPath COVID-19 assay. Because most other variants didn't have the deletion, this was helpful for tracking Alpha (1/8)

(...)

So when using our PCR assay,
- "Potentially B.1.1.7" could be replaced with "Potentially B.1.1.529"
- "Other lineages" could be replaced with "Potentially Delta" (7/8)
@maniac777: dopiero niedawno pojawił się podwariant, gdzie śledzenie jest utrudnione (omicron z brakiem del69-70) i już nawet wyborcza straszłya "niewidzialnym wirusem".
@maniac777: wskazałem, że testy PCR pomagają w wykryciu z dużym prawdopodobieństwem wariantu omikron, obalając Twoje tezy, że trzeba sekwencjonować całe RNA wirusa.
To zacząłeś się czepiać, że nie wszystkie testy:D
@mrzk: Tak, przyznaję że nie wiedziałem że są testy PCR nakierowane na detekcję wariantów. Jednocześnie odniosłem wrażenie że próbujesz udowadniać że wszystkie testy to potrafią czym chciałeś podważyć moje stwierdzenie że oprócz jednego wykrytego jest też prawdopodobnie jakaś liczba niewykrytych przypadków, a z tym że wszystkie testy PCR wykrywają wariant przez co nie ma niewykrytych zgonów zgodzić się nie mogę (chyba że dowiedziesz że jest inaczej). W tym kontekście nie czepiam
@mrzk: Odniosłem wrażenie że próbujesz udowadniać że wszystkie testy będące w użyciu to potrafią czym chciałeś podważyć moje stwierdzenie że oprócz jednego wykrytego jest też prawdopodobnie jakaś liczba niewykrytych przypadków, a z tym że wszystkie testy PCR wykrywają wariant przez co nie ma niewykrytych zgonów zgodzić się nie mogę (chyba że dowiedziesz że jest inaczej). W tym kontekście nie czepiam się lecz czepiłeś się Ty.