Wpis z mikrobloga

Niesamowita skuteczność tych paczek


@Ojezu:
Faktycznie, 98 dB z wata to już rejony kolumn PA, które maja być głośne ale niekoniecznie "dobre". Po kolumnach do domu spodziewałbym się raczej 80-90 dB/1W. Z ich 120 dB SPL przy 150W na kanał można spokojnie robić imprezę taneczną. ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smk666: i tu jest problem naszych czasów. Jest mnóstwo wzmacniaczy lampowych w tym inwazję ich z chin. Ale kolumn o dużej skuteczności jak na lekarstwo.
@Ojezu:
Akurat teraz nie mam za bardzo miejsca na porządne audio ale na tyle dużo spędziłem czasu z monitorami studyjnymi (Fluid Audio FX80), które służyły mi tak do tworzenia jak i konsumpcji muzyki że nabrałem przyzwyczajenia do jak najbardziej płaskiej i analitycznej charakterystyki. Można w tym segmencie powybierać i nie rozbić banku ale nie każdemu to brzmienie przypadnie do gustu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smk666: ja JBL starymi studyjnymi się bawiłem ale za cholerę w tych kolumnach muzykalności nie było a i znikać nie potrafiły. Swój dream set mam ale jeszcze muszę trochę poczekać .
@Ojezu:
Akceptacja dla monitorów studyjnych to definitywnie rzecz nabyta i niekoniecznie przyjemna, szczególnie na początku. Niemniej jak nie ma wyboru to lepsze to niż nic. Ja za audio wezmę się dopiero, gdy będę miał pomieszczenie, które będę mógł w pełni przygotować pod odsłuch, bo sprzęt sprzętem ale jednak akustyka pomieszczenia jest równie ważna, o ile nie ważniejsza. Przez te lata nim to nastąpi rynek zdąży wywrócić się kilka razy do góry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666: przekonałem się o tym przy zoller ezpression jak mi zaczęły rzeczy i zawiasy rezonować, 97db na 2 x 25 cm focala. Ok 150 L obudowy w 4 komorach. Celuje oczko wyżej w solution ( ͡° ͜ʖ ͡°)