Wpis z mikrobloga

Hejka, mam takie niedzielne rozkminy.
Jak kupowałem samochód kilka lat temu to pamiętam jak dealer namawiał mnie na taki pakiet multimedialny. W pakiecie tym był GPS, lepsze głośniki i specjalnie tryb radia - DAB. Dealer twierdził że to przyszłość i za 10 lat FM już nie będzie tylko ten cyfrowy format. No minęło prawie tyle i jakoś kurdewa nie słyszę nic o tym. Czy w Polsce jest jakaś stacja która tam nadaje? Czy tam cokolwiek się rozwija? Czy ktoś ma jakąś opinie na ten temat?
#pytaniedoeksperta #elektronika #multimedia #radio
  • 3
@mala_zolta_kaczuszka: Tak, jest w Polsce nadawany DAB+.

W skrócie - nadaje tam Polskie Radio ogólnokrajowo i miejscami multipleksy testowe o zasięgu lokalnym (miasto i okolice, itp.) z kilkoma komercyjnymi stacjami. Organy państwowe i Polskie Radio są zainteresowane rozwojem, ale rozgłośnie komercyjne twierdzą, że cyfryzacja już następuje, ale przez Internet. A że - w przeciwieństwie do TV analogowej - nie ma na terenie Unii narzuconej odgórnie daty wyłączenia radia analogowego (bo TV
Czy w Polsce jest jakaś stacja która tam nadaje?


@mala_zolta_kaczuszka: tak, są to trzy stacje radiowe na krzyż, ich content jest mniej więcej taki, jakbyś z oferty TV został przy TVP1 i TV Pololonia, wciąż nie ma się czym podniecać.