Wpis z mikrobloga

Znalazłem starego pendriva, na który chciałem sflashować system, ale na wszelki wypadek wyłączyłem auto play (chyba prawidłowo: wszedłem w opcje autoodtwarzanie - > odznaczyłem auutoodtwarzanie dla wszystkich nośników i urządzeń i w opcji "Wybierz ustawienia domyślne auto odtwarzania" wybrałem "Nie podejmuj żadnej akcji") . Ostatni raz używałem tego pendriva za czasów win XP lub win 7. Podpiąłem go do pc i był pusty, ale na wszelki wypadek kliknąłem na niego ppm i przeskanowałem za pomocą malwarebytes i w tym momencie pc na chwilę się zawiesił. Czy jest szansa, że pc został zainfekowany, czy raczej nie ma czym się przejmować? Na zdjęciu poniżej to co wykryło
#informatyka #komputery #windows10 #cyberbezpieczenstwo
M4DProdigY - Znalazłem starego pendriva, na który chciałem sflashować system, ale na ...

źródło: comment_1639242298ZjSVNyVSSAtcEyW7kyMuXV.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@pumacomajajazgumy: W ogóle nie otwierałem nawet tego pendriva, tylko od razu w eksploratorze kliknąłem na niego ppm i uruchomiłem skan, mimo że pendrive był pusty, to chwilę to trwało i na parę sekund ściął się system, ale może przypadek. Teraz robię jeszcze full scan malwarebytesem. Ogółem nie mam żadnego antywira poza Defenderem i MB w wersji non premium, więc nie wiem czy podczas samego podpięcia i uruchomienia coś się nie
  • Odpowiedz
@M4DProdigY: to nie czasy XP zeby po wlozeniu pendriva samo sie cos wlaczalo

to co ci wykrylo znalazlem w google, temat z 2011 roku (https://forum.pcformat.pl/Password-Stealer-co-to-za-wirus-t ), dokladnie polaczenie tych 2 "wirusow", jest to password stealer, tylko gdzies musi to co wykradnie wyslac, czy po 10 latach tworca wirusa nadal czeka na te wykradniete hasla? raczej nie, a czy po 10 latach wirus nadal jest w stanie wykrasc z ciagle
  • Odpowiedz
@pumacomajajazgumy: dobra dzięki wielkie, to na wszelki wypadek dokończę skanowanie i normalnie korzystam z kompa, bo już chciałem zmieniać wszystkie hasła wszędzie. Jestem aktualnie mocno przewrażliwiony, bo 2 lata temu straciłem wszystko na pc co się dało, mimo że żadnego wirusa mi nie wykryło, tylko prawdopodobnie jakiś leak na starym mailu i gościu jakimś cudem dostał się w ten sposób do wszystkich moich kont fb, steam, origin, maili, itp
  • Odpowiedz