Wpis z mikrobloga

@Intellectually_superior: Kozacko, ale czemu to miałby być problem pracodawcy, że "ktoś ma trudno"?
Ty ptysiu zapominasz zupełnie o tym, że pracodawca to nie PCK czy inny Caritas i go nie obchodzi skąd dojeżdżasz, bo ty jesteś po to, aby wykonywać pracę- tak na umowie o gówno, jak i na 50k/netto m-c.

Tak, cała masa różnych przypadków, które niewysublimowany i nieskażony głębszym spojrzeniem w rzeczywistość umysł wrzuca do jednego wora pt: "prol"
@tellet: Niesamowite, w świecie kuca nikt na nic nie może narzekać i niczego wymagać, bo inaczej jest prolem, narzędziem i #!$%@? który przecież w każdej chwili swego życia może odmienić swój los o 180 stopni. xDDD

Szkoda, że dalej nie żyjemy w XIX wieku co nie? Wtedy ludzie się zaharowywali na śmierć w fabrykach i kopalniach i było w pytkę, potem jakieś prole zaczeły strajkować, wymagać poszanowania ich praw, krótszego dnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Intellectually_superior:

narzekać i niczego wymagać

Ale przecież nikt tego narzekającego na łańcuchu nie trzyma. Jak mu tak źle to niech #!$%@? i znajdzie taką wspaniałą firmę, gdzie mu będzie lepiej- w czym problem?
@vlahbej: Też uważam, że każda praca jest potrzebna, jednak w zależności od jej trudności i złożoności, jak również od podaży pracowników- jest też różnie płatna i to tylko od pracownika zależy, u kogo będzie pracować.
@
No tak to wygląda, jednak dla większości osób łatwiej jest narzekać na swoją (wykonywaną na podstawie tak samo dobrowolnie podpisanej umowy) pracę, zamiast zorientować się, że jedyną osobą, która może to zmienić, są oni sami...


@tellet: Problem w tym, że życie to nie gra komputerowa i wymaksowanie u wszystkich roboli skilla programistycznego nie spowoduje że wszyscy robole zaczną być programistami 15k, a magazyny staną się bezobsługowe.

Elitystyczny gnuj hir, ale taki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antybristler:

ależ trzyma: bieda, rachunki, za jedzenie też trzeba płacić ¯_(ツ)_/¯ a do wyboru są tylko inne januszexy

No to tylko albo januszex albo powiększenie kwalifikacji- można też zostać robalem pasożytem ale wtedy to już dno dna.

@Filipterka25:

nie spowoduje że wszyscy robole zaczną być programistami 15k, a magazyny staną się bezobsługowe.

Wiem o tym- Jak każdy będzie programistą, to stawki polecą w dół. To działa dokładnie tak samo w
Ale przecież nikt tego narzekającego na łańcuchu nie trzyma. Jak mu tak źle to niech #!$%@? i znajdzie taką wspaniałą firmę, gdzie mu będzie lepiej- w czym problem?

@tellet: Pisałem w czym problem, ale to dla ciebie zbyt skomplikowane.

No, jak tam z kodeksem pracy- na zdalnej dalej musisz prosić pracodawcę o wyjście po bułki, bo według zmurszałego kodeksu formalnie za ciebie odpowiada?

ZNIEŚĆ ZMURSZAŁY KODEKS PRACY BO BUŁKI! xDDD Już
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 1
@tellet: masz rację, znam takie niedojdy, nawet 50-60 lat, niczego się w życiu nie nauczyli, mogą pracować co najwyżej w najprostszych zawodach np. jako kierowca, ale jak pracują z kimś młodym, to się wywyższają, udają mądrzejszych. Ten młody co tam jest się uczy i niedługo będzie miał lepsza pracę, a te dziady tam zostaną i będą truły dupę następnemu młodemu.

Nie wiem czego oni oczekują, że ktoś im będzie płacił tyle
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
wow, odkryłeś sposób na poprawę życia prostych ludzi! Wydaj tę myśl jako artykuł, wtedy będziemy mieli samych prezesów, inżynierów, lekarzy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Byle układacz płytek może dobrze zarobić, ale niektórzy nawet to potrafią #!$%@?ć xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Intellectually_superior:

Pisałem w czym problem, ale to dla ciebie zbyt skomplikowane

Pisałeś jak na razie o problemie pracownika, który przez brak kwalifikacji ma do wyboru machanie łopatą lub machanie paczkami, a następnie próbowałeś wmówić, że to niby wina kogokolwiek poza nim samym.

Już nie mam wątpliwości że mam do czynienia z kucem co w życiu nigdy nie robił na etacie.

Idealne podsumowanie- "NIE ROBYŁ NA ETACIE, JAK BUK PSZYKAZAŁ ŁUSMA
Dla specjalisty kodeks pracy to #!$%@?, właśnie choćby przez brak dobrej definicji zdalnej, jakieś #!$%@? muju okresy wypowiedzeń, czasy pracy itd.

Dla specjalisty od walenia konia może i tak.

Dlatego też w każdym lepszym ogłoszeniu masz opcję b2b lub UoP, jeśli już bardzo chcesz.

@tellet: Jak pójdziesz kiedyś do pracy to się dowiesz że w przypadku umowy o pracę obowiązuje kodeks pracy.

Na propozycję założenia wspaniałej firmy oczywiście nie odpisałeś, bo