Wpis z mikrobloga

Jakby zdychał w domu, to byłaby inna rozmowa. Ale zdycha w szpitalu zapychając nasz cały system opieki zdrowotnej.


@rzep: skoro płaci składki zdrowotne to należy mu się szpital jak psu buda. Idąc tym tropem należy odmówić leczenia otyłym, palaczom a nawet narciarzom ze skręconym kolanem. Oni wszyscy mogliby odciążyć system opieki zdrowotnej gdyby zmienili styl życia.

Zamiast dofinansowywać służbę zdrowia to pieniądze były #!$%@? na prawo i lewo a teraz
  • Odpowiedz
sprzeciwiam się stanowisku, że nie można było przestać być Żydem


@malinq: typie, sprawdzano papiery i do ktoregos pokolenia wstecz... a gdzie tam, wystarczylo ze jedno z rodzicow bylo pochodzenia zydowskiego to juz miales #!$%@?.
ja #!$%@?, czego was teraz w tych szkolach uczą na tej historii? bajeczek o wielkiej lechi i husarii?
  • Odpowiedz
ja #!$%@?, czego was teraz w tych szkolach uczą na tej historii? bajeczek o wielkiej lechi i husarii?


@rzymski_ntp: skończyłem szkołę dobrych parę lat temu i daję sobie rękę uciąć, że słowem mi nie wspomnieli o tym że

sprawdzano papiery i do ktoregos pokolenia wstecz... a gdzie tam, wystarczylo ze jedno z rodzicow bylo pochodzenia zydowskiego to juz miales #!$%@?.

@malinq: sprawdzanie stanu napleta, jakkolwiek by to nie brzmialo bylo jedną z
  • Odpowiedz
@malinq: takie info z podstawowki pamietam, a te konczylem w latach 90tyhc, wiec jaki obecnie jest program w szkolach to juz moge tylko zakladac. Po
Po za tym - tak jak dzis dla nacjosebkow polskich - w tamtych czasach wystarczyła (nie)odpowiednie uksztaltowanie nosa, karnacja, kolor oczu, etc. Po za tym informacje kto jakiego wyznania byl byly pewnie jakos w papierach wyraznie wpisane.
naprawde, porownywanie sie foliarzy antyszczepionkowych do Zydow podczas
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Czyli tak, mamy już prawie 2022 rok, ponad 20 milionów w pełni zaszczepionych osób, dodatkowo, jakieś 7 milionów to dzieci 0-18, które nie stanowią ryzyka dla szpitali. Do tego ozdrowieńcy i zgodnie ze słowami Niedziele, mamy około 70% ludzi z przeciwciałami. Mimo to, notujemy liczby chyba większe niż w 2020, kiedy szczepionki nie było wcale. Absolutnie NIC wam to nie daje do myślenia.

Najpierw gładko przeszliście nad tym, że szczepionka nie hamuje transmisji wirusa. Jaki jest więc sens paszportów kowidowych i obostrzeń, skoro dosłownie każdy może zarażać? To was nie zastanawia.

Teraz usilnie zdajecie się ignorować fakt, że szczepionka w niewielkim stopniu chroni przed ciężkim przebiegiem, bo zaszczepieni tak samo zajmują łóżka w szpitalach i też nie są to pojedyncze przypadki, tylko często po kilkadziesiąt
  • Odpowiedz
na to, że można było uniknąć identyfikacji jako Żyd przez nazistów lub na to, że metody nazistów były bezbłędne i nie zostawiły, żadnego Żyda.


@malinq: Stary, to, że komuś udało się uniknąć złapania i uciec z kraju nie zmienia absolutnie faktu, że będąc Żydem nie mogłeś się tego po prostu wyrzec. Jeśli naziści to odkryli, to nie było powrotu.

Teraz to porównujecie do antyszczepów, którzy w 15 minut mogą się
  • Odpowiedz