Wpis z mikrobloga

Gdzie ludzie szukają ogłoszeń działek pod budowę bo jak patrzę na serwisy ogłoszeniowe to sami pośrednicy i albo ceny kosmiczne albo gdzieś działki po środku pola na wiosce, może jak cena jest dobra i lokalizacja sensowna to idzie po znajomych i nie trafia do rąk pośrednika nawet ? #nieruchomosci #budujzwykopem
  • 11
Szwagier ponoć okazjonalnie kupił bo jakaś patologia przymusiła babkę na sprzedaż, ludzie to mają szczęście i znajomości
@Forak: Z doswiadczenia wiem ze na internecie, albo sa posrednicy i ceny z przyslowiowej dupy (brak balansu cena/jakosc) albo rzeczy, ktore z roznych powodow nie schodza. Najlepiej jezdzic i pytac. Sporo ludzi ma grunty i czasami sa gotowi sprzedac. Dobra cena nie bedzie dlugo.
@Forak: Ja w sumie kupiłem z ogłoszenia prywatnego na OLX ale jak tak po paru latach na to patrzę i jeżdżę po swojej okolicy to najszybciej coś bym znalazł pytając na lokalnej grupie FB gminy. Przed zakupem jeździłem i rozglądałem się za banerami, itp. ale to bez sensu bo nie znając okolicy nie miałem pojęcia gdzie dokładnie jechać.
@Forak: Przejedź się po okolicy (gdzie rozważasz zakup) popytaj ludzi, zawieś kartki z informacją, że kupisz działkę i nie jesteś pośrednikiem. Jak szukasz na wsi, to jedź do sołysa z flaszką, jedź pod sklep, postaw piwo i pytaj. To obecnie chyba najlepszy sposób.

Możesz popatrzyć na mapki na geoportalu i tam gdzie jakieś pole jest podzielone na mniejsze działki to tam pytać.

Ogłoszeń (otodom, olx) jest bardzo mało w stosunku tego