Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki jak to jest z zatrudnianiem ciężarnej? Dowiedziałem się wczoraj o przypadku u znajomej, że zatrudnili nową pracownicę tydzień temu, gdy ta wiedziała że jest w ciąży w dziesiątym tygodniu, ale nic nie powiedziała pracodawcy. Jedna z pracownic się dowiedziała i stąd też wiem właśnie, a właściciel dowie się w poniedziałek. Czy jest już w czarnej dupie i musi ją utrzymywać przez rok, bo na tyle ma umowę, czy może jeszcze jakoś pożegnać ją ruchem falistym za zatajenie ważnej informacji?

#pieklokobiet #nochybanie #prawopracy #praca
  • 17
@Kulek1981: nie ma obowiązku informowania pracodawcy o ciąży. Powinna to zrobić ze względu na ewentualne dostosowanie stanowiska pracy, jeśli występowałyby warunki szkodliwe dla ciąży, ale jeśli takowych nie ma, to nie musi.

A może ona chce pracować, a nie przesiedzieć na L4 do porodu?
@Kulek1981:
Pracodawca nie ma prawa rozwiązać ani wypowiedzieć umowy o pracę pracownicy w czasie ciąży oraz urlopu macierzyńskiego (art. 177 § 1 Kodeksu pracy).

Istnieją jednak pewne wyjątki, kiedy dopuszczalne jest rozwiązanie lub wypowiedzenie umowy o pracę z ciężarną:

rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownicy - jeśli w zakładzie pracy obowiązuje zakładowa organizacja związkowa, to musi ona wyrazić zgodę na rozwiązanie umowy z ciężarną;
zatrudnienie w ramach umowy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fidel1: nie będzie - to prawo istnieje od lat i dalej zatrudniają kobiety. A jeśli mnie pytasz o zdanie to prywatnie uważam, że kilku naciągniętych pracodawców przez kilka oszustek, które jakimś cudem przeszły kontrolę ZUS to niewielki koszt za ochronę interesów milionów obywateli pracujących na UOP

No ale rozumiem też że tu jest wykop.pl i na podstawie jednego dowodu anegdotycznego należałoby rozwiązać kodeks pracy i przywrócić karę śmierci

xD
@powaznyczlowiek

nie będzie

Przecież cały czas jest płacz że pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet, że nie chcą ich awansować

jeśli mnie pytasz o zdanie to prywatnie uważam, że kilku naciągniętych pracodawców przez kilka oszustek, które jakimś cudem przeszły kontrolę ZUS to niewielki koszt za ochronę interesów milionów obywateli pracujących na UOP

Czad. Jestem pewien że nigdy nie prowadziłeś DG i nigdy nikogo nie zatrudniałeś.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fidel1: a co ma awansowanie kobiet wspólnego z kobietami zatrudniającymi się w celu natychmiastowego #!$%@? na zwolnienie? XD to drugie zaś o zatrudnieniu to jakiś chochoł którego sobie wymyśliłeś bo nie o to jest krzyk xD

I co ma wspólnego to czy kogoś zatrudniałem do tego co napisałem? XD

Czemu tak bardzo próbujesz zepchnąć tę dyskusję na inne tory? Nie wiem choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°
@powaznyczlowiek

co ma awansowanie kobiet wspólnego z kobietami zatrudniającymi się w celu natychmiastowego #!$%@? na zwolnienie?

Bo przecież też to jest tym tłumaczone.

o drugie zaś o zatrudnieniu to jakiś chochoł którego sobie wymyśliłeś bo nie o to jest krzyk xD

Jak nie?

I co ma wspólnego to czy kogoś zatrudniałem do tego co napisałem? XD


Jakbyś kogoś kiedykolwiek zatrudniał to nie chciałbyś być przez niego oszukanym.

Czemu tak bardzo próbujesz zepchnąć