Wpis z mikrobloga

Czo te oponiarskie sklepy... Mam zamiar kupić letnie oponki (pewnie jakiś Nokian czy inny Michelin). No i co szanowny panie kliencie... ze strony #oponeo nie dowiesz się w jakim roku została opona wyprodukowana! Parę opon ma może podany rok produkcji, ale to jest pewnie parę procent... No i nic, pewnie trzeba będzie się dobijać do infolinii ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ktoś powie: "Aaaa Mirek, 2-letnia nowa opona też jako-tako będzie jechać". No może będzie, ale kurka rurka - jak mam na komplet opon wydać 2 tysiące PLN to chciałbym mieć pewność, że mają max. 1 rok...

#opony #felgi #motoryzacja
  • 11
  • Odpowiedz
@SuperStefan: wydaje mi się że nie to większego znaczenia czy opona "nowa" ma rok poślizgu w produkcji. Ja kupowałem nowe 19" hankooka na lato i jeżdżę na nich 2 lata bez żadnych zarzutów a też nie przypominam sobie żeby był podany rok produkcji
  • Odpowiedz
@SuperStefan Pewności mieć nie będziesz, bo zgodnie z prawem nawet opona trzyletnia jest świeżutką nóweczką, o ile nie była założona i używana w aucie. P.S. sam kupiłem kiedyś Bridgestone WeatherControl z dwuletnim dotem i były zajebiste (choć fakt, sklep uczciwie podał ten dot od razu, ba nawet lekka zniżka była)
  • Odpowiedz