Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo

Jakieś fajne wędki do 10-12g polecicie? Tyle tego jest, że nie da się ogarnąć, a ja nie ukrywam, że w moim garniturze wędek jest teraz dziura, dół mam obsłużony, górny zakres okonia + sandacz na lekko też, a brakuje mi takiego uniwersalnego kijka, który obsłuży w opadzie 5cm gumę na 2g czeburaszce i jednocześnie, jeśli "okoliczności do tego skłonią", żeby wrzucenie woblerka na bolenia nie było proszeniem się o kłopoty.
W Odrze we Wrocławiu, poza sumem, wielu dużych ryb nie ma, więc nawet 3-18g to moim zdaniem przerost formy nad treścią, a chciałbym KOMFORTOWO tymi 2-2,5g łowić, bo obecna wędka COŚ pokazuje przy 3g, a komfortowo jest przy 4g główce.
I tak, mam wędkę, która 3g + 7,5cm gumę obsługuje, ale to XUL i nie po to ją kupiłem, by kusić los.

Wymagania: dość czuła szczytówka (do gum), akcja w miarę szybka, żeby jak pisałem, COŚ pokazała przy opadzie, a przy tym obsłużyła obrotówkę rozmiar 2 bez trudności.
  • 10
@Pantokrator W pełni polecam mikado diamond spin do 12g. Wędka na tyle uniwersalna, że na codzień łowiłem nią okonie na malutkie wobki, a w skrajnym przypadku pozwoliła mi na wyjąć na nią metrówkę szczupaka przy lowieniu gumą 12cm
@Exymus: A tam dużo. Nie oczekuję cholera wie czego przy tych 2g. Moja obecna wędeczka (Okuma Psycho Perch) za słabo pokazuje opad przy 3g, ale pokazuje i daje radę z obrotówką 3 i to w nurcie, a kosztowała 240zł. Więc zakładam, że coś do 10-12g powinno podobnie dać radę z obrotówką 2 i mieć szczytówkę na tyle czułą, by pokazać opad na 2,5g, w końcu schodzimy z cw o 1/3.
Wędka
@Pickmer: Chyba już ich nie sprzedają, tzn. pod tą nazwą. Ciekawe, jak się zwie następca.
Moja obecna Okuma, żeby nie było wątpliwości, mega mi pasuje, tylko że najczęściej łowię na 7,5cm gumę i 3g czeburaszkę i to jest jej dolny limit, jeśli chodzi o opad, a z kolei dla mojej 2. wędki to już bliżej górnego limitu. A brakuje mi wędki, która by się z takim zestawem czuła optymalnie.
@Pantokrator akurat szukam tego samego xD chciałbym kija do 10g, żeby połowić oksy z opadu na 1-2g główce, na obrotówki. Klenie na wobki 5-6g w nurcie ale fajnie byłoby tym samym kijem przy połowie kleni, bolka wyciągnąć na wobka do 10g :D. Długość 2,7 pewnie, bo brodze w Wiśle. Myślałem nad microflexem, ale nie miałem tego nawet w ręku jeszcze xd
@anotherguy: O mikrofleksie czytałem, że do opadu to on się niezbyt nadaje i ogólnie jest raczej lekko niedoszacowany jeśli chodzi o cw. Do woblerów za to - super.
Wiem, że da się zrobić wędkę kompromisową, co i opad pokaże, i przy woblerze nie zdechnie i ma zapas mocy w dolniku, ale jest delikatniejszy od obecnej wędki.
Będę łaził w woderach po dość bystrej rzece, więc wolałbym, by z jednej strony wędka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anotherguy: A zaakceptowałem pewne ograniczenia i kupiłem Berkleya URBN RS Micro Lure 0,5-4g bo był w promocji - w praktyce 1-6g (opad widać od 1,5g) i jest git. Zapas mocy jest, z obrotówką 1 w nurcie da się łowić, pod rybą się ładnie gnie, dolnik też pracuje przy większym obciążeniu. Jestem zadowolony. Okumę.sobie zostawiam do miotania bocznego troka na duże dystanse, a tą wklejeczką sobie łowię z opadu, mam też zamiar