Wpis z mikrobloga

Mirki posiadające miejsce w garażu podziemnym we #wroclaw - jakie są obecnie ceny najmu i ewentualnie zakupu miejsca postojowego?

Na portalach widzę absurdalne kwoty rzędu 25k i 250zł/mc, podczas gdy właśnie nieomal kupiłem miejsce po 12k (niestety, ktoś zgłosił się przede mną i miał pierwszeństwo). Teraz zastanawiam się, jaką kwotę proponować na przyszłość. W ogłoszeniach tak bardzo zawyżają, czy po prostu przegapiłem okazję jedną na tysiąc?

#nieruchomosci i właściwie #samochody
  • 36
@Bukaa_: @petskelis: Dżizas, czyli naprawdę tak to wygląda? Chciałem być chytry i poczekać, aż inflacja trochę się zawinie, ale biorąc pod uwagę, że miasto tworzy strefy płatnego parkowania pewnie popyt na miejsca jeszcze się zwiększy.

Mam właśnie ofertę 15k za jedno na platformie lub 29k za oba, chyba jakoś przecierpię ból tyłka, że przepadło mi to za 12k i nie będę cebulił.
@NoMercyIncluded: Na platformie to #!$%@? miesjca są. NIe dość że mniej wygodne, to jeszcze jak masz tylko 1 z 2 to wogóle słabo. A poza tym winda podchodzi pod udt, trzeba udostępniać do przeglądów co jakiś czas. U mnie w bloku była afera bo coś tam pordzewiało na tych platformach i udt zabronił używania. W sumie to wspólnota ogarnęłą ale nie było szybko i jakoś tanio też nie.
@fortySeven: Właśnie najem jeszcze kilka lat temu był u mnie po 100zł, wtedy nie interesowałem się jeszcze, bo było dość miejsca na parkingu naziemnym. Jeśli czynsz za miejsce to (z tego, co się dowiedziałem - ale może chodziło o podwójne) jakieś 70zł/mc, to przecież kompletnie się nie opłaca, nawet nie chciałoby mi się fatygować...
Na portalach widzę absurdalne kwoty rzędu 25k i 250zł/mc


@NoMercyIncluded: Ja co prawda nie mieszkam we Wrocławiu, ale takie kwoty nie są w ogóle dla mnie dziwne. W Warszawie 5 lat temu placiłem za miejsce 35 tys.. Z tego co widze w ogłoszeniach deweloperów czasami te ceny dochodzą nawet do 50 tys.. Pomyśle że jeśli ja w wyliczeniu czynszu za mieszkanie mam 110 zł kosztów za sam garaż/msc to jak bym
@klokupk: A macie gęste obłożenie na powierzchni? Mieszkam przy Traugutta i dopiero ostatnio zrobiło się tłoczno na tyle, że uznałem, że komfort jest ważniejszy od pieniędzy (jaki sens posiadania samochodu, jeśli szukanie miejsca w promieniu pół kilometra zajmuje 20 minut?).
@NoMercyIncluded: a czemu uważasz, że 25k to za duża kwota? Ja na Jagodnie dopłacałem 26k za miejsce podziemne kupując mieszkanie, podejrzewam, że im bliżej centrum tym drożej. Tutaj wołają 150 zł za miesiąc ale to są obrzeża, gdzie ludzie wolą często zaparkować na trawniku albo zablokować drogę zamiast kupić/wynająć miejsce
@NoMercyIncluded no trochę tłoczno. Tzn są wolne miejsca parkingowe dostępne dla mieszkańców za darmo, ale oni wola parkować na ulicy bo bliżej klatki. Gdyby tam nie stali to wypełniliby pewnie parking na full. W podziemnym wykupione wszystkie miejsca ale obłożenie to jakieś 70% wszystkich
@Murasame: Biorąc pod uwagę najem za 150zł, to dosyć drogo, a raczej - najem jest dość tani w tej lokalizacji.
Pomyślałbym, że inwestycja tego typu powinna się zwrócić poniżej 10lat, a obecnie jest to 13 lat - licząc czynsz 50zł/mc.

Oczywiście najem może podskoczyć, już skoczył ze 100zł kilka lat temu, a zaraz polecą kolejne miejsca przy ulicy i może przekroczyć punkt krytyczny. Z drugiej strony - słaby moment na zakup
@NoMercyIncluded To chyba dawno nie byłeś :) nie zostało nic z wolnej amerykanki. Ostatni bastion jest po drugiej stronie Powstańców Śląskich przy Titanicu początku.

Wszystko zabite. Za jakiś czas będzie SPP. Co w teorii powinno pomóc bo tam baaardzo dużo ludzi stawia auta bo oststnie darmowe miejsce.
@Darth_Gohan: Nowsze budynki mają wymóg X% miejsc parkingowych na mieszkanie w podziemiu, ale tam u Ciebie są chyba same starsze bloki bez garaży podziemnych? Nie mam pojęcia, jak sobie poradzą takie miejsca, biorąc pod uwagę, że transport publiczny we Wrocławiu to żart.
Ja mając do wyboru samochód lub ZTM wybieram rower, bo na dystansach poniżej 5km to jedyne sensowne wyjście, gdy pogoda jest znośna i nie mam bagażu. Może to jest
@NoMercyIncluded: Nie, jeden z deweloperów w krk z którego zresztą zrezygnowałem za nieuczciwe praktyki, na którzy inni chętnie się godzą swoją drogą xD stosuje windy na miejscach na auta oraz windę główną do wyjazdu z parkingu oszczędzając miejsce na rampy przy blokach ( ͡ ͜ʖ ͡)
@NoMercyIncluded Tam jest miks starych dziesiciopietrowcow / nowych mieszkalnych równie wysokich z dwupiętrowym podziemiem / budynków biznesowych.

Generalnie kupując miejsce za 20 k na przyszłość dobry deal wyszedł :)

Noo tak Rower sensowny ale nie na każdą trasę / odległość. Do tego kwestia warunków w pracy, ale to temat na inną dyskusje

Teraz się zastanawiam czy nie podnieść czynszu za miejsce Ehh.
I teraz jakbym chcial wynajac to podpowiedz mi cene jaka powinienem zaproponowac, aby mi sie ta "inwestycja" oplacala.


@Smakosz_Tomek: Właśnie mam ofertę kupna dwóch miejsc, a mi potrzeba tylko jednego i raczej nigdy nie będzie trzeba dwóch. Stąd przy niskiej cenie najmu jednak odmówię, choć sprzedający chce dać drobny upust - dla kilkuset złotych rocznie zysku nie chce mi się babrać z papierami i ludźmi potencjalnie. Zysk w granicach 1% wartości