Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem ostatnią wizytę diagnostyczną u psychiatry, leki wykupione i od jutra zaczynam farmakoterapie związaną z moim nieleczonym ADHD i zaczynam brać #metylofenidat .Śledziłem zarówno tag #adhd jak i #medikinet i nie znalazłem żadnego wartościowego posta o tym, jakie zmiany czuć po tygodniu/miesiącu brania, więc jak ktoś chciałby wiedzieć co zmienia "słabszy adderall" w życiu to niech zaplusuje, jak nie zapomnę to na pewno zawołam za tydzień/dwa ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Do leku podchodzę neutralnie, dużo ludzi chwali i tyle samo hejtuje za brak efektów/skutki uboczne. Nie będę was kłamał, że nie mam jakiś tam oczekiwania co do leku, ale mimo wszystko postaram się być jak najbardziej obiektywny.

A jak macie jakieś pytania odnośnie całego procesu diagnozy i życia z ADHD to dawać mi je tu (°°

#psychiatria #zalesie
  • 37
  • Odpowiedz
Trzymaj się stałych godzin przyjmowania i nie łykaj tabletek późnym popołudniem. Jeśli chodzi o działanie - po prostu chce Ci się robić to co robisz i będziesz się w stanie na tym skupić dłużej niż 15 min. Uważaj tylko żeby nie było to skupione marnowanie czasu a raczej jego efektywne wykorzystanie. Do tego polecam suplementację magnez + witaminy i dbanie o codzienną dawkę ruchu żeby ograniczyć wjazd mph na serce (minimalny ale
  • Odpowiedz
@MTGrubas: co cię skłoniło odwiedzić psychiatrę? Sam się zdiagnozowałeś najpierw czy to lekarz zasugerował że warto zrobić test na adhd? Jak się wcześniej zachowywałeś, co się z tobą działo, no i najważniejsze ile wgl masz lat :)
  • Odpowiedz
@mitnick94: mam 24 lata. Miałem dziewczynę z zaburzeniem osobowości, gdy zerwaliśmy poszedłem pierwszy raz w życiu do psychologa bo trochę mnie przetyrała swoimi zachowaniami, a tam jak opowiadałem o swoim życiu to psycholog zauważył, że prawdopodobnie miałem niezdiagnozowane ADHD "wyciszone" pasem ojca ( ) Dalej u psychiatry robiłem test DIVA i wywiad z życia, potem badanie EEG i kolejna wizyta na której dostałem leki. Trudno mi odpowiedzieć
  • Odpowiedz
@MTGrubas biorę od niedawna concerta 36mg CR plus weed. Mega poprawa jakości życia, wydajność w pracy, wyzwania biorę z mnjejszym stresem albo bez, nie tracę czasu na "zabieranie się" do pracy. W weekendy pauza.
  • Odpowiedz
@MTGrubas: ja mam 36mg CR do wziecia przed praca, trochę brakuje mi działania po pracy - wiem, że są ludzie, którzy biorą CR dwa razy dziennie - rano i popołudniu. albo rano CR i popołudniu IR. zobaczę - na razie obserwuje swoje ciało i po jakimś czasie przegadam temat z moim magikiem
  • Odpowiedz
@zlitujsieniebanujczlowieku: Na razie super, zdecydowanie pomaga mi w moich problemach z koncentracją i zabieraniem się do różnych czynności, ale zauważyłem też kilka skutków ubocznych typu bół głowy, lekko poszerzone źrenice. Opiszę wszystko po tygodniu, bo po 2 dniach myślę, że bezsensu, i może sobie trochę wkręcam, zobaczymy ;)
  • Odpowiedz
@MTGrubas: Ja tez niedawno zacząłem brać, po diagnozie. Mi zalecono zaczynać od 5 mg CR rano ale myśle, że to stanowczo za mało bo tez nie czułem żadnej zmiany. Mam w razie potrzeby zwiększać dawkę do uzyskania efektu.
  • Odpowiedz
@MTGrubas całkiem sporo na początek dostałeś. Ja na dzień dobry miałem brać po 5mg CR.
Działa dobrze ale jest kilka skutków ubocznych, u mnie głównie problemy ze snem, zaciskanie szczęki (do tego stopnia że zmienił mi się kształt twarzy), lekko podniesione ciśnienie i brak apetytu.
  • Odpowiedz