Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirko help. Oddałem do warsztatu swoją Hondę Civic VIII 2.2 iCTDI. Problemy ze sprzęgłem, nie odbijało i problemy ze zmianą biegów. Właśnie dostałem telefon że sprzęgło do wymiany i koszt 5 tys złotych. Cena rozłożyła mnie na łopatki. Czy ktoś ma doświadczenie a propo właśnie kosztów takiego zabiegu..? #pytanie #motoryzacja #honda #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hekken Jeśli to nie ASO, to cena z dupy, najdroższa całą skrzynię znalazłem za 1200 zl...
A objawy wyglądają na uszkodzoną pompkę sprzęgła za 120 zł.
Ale mechanikiem nie jestem.
  • Odpowiedz
Ale mechanikiem nie jestem.


@xBARTEXx: dlatego lepiej sie nie zabieraj glosu xD

@xBARTEXx też tak myślałem po przeczytaniu połowy internetu. A tu facet dzwoni że wszystko do wymiany.


@Hekken: pewnie rozebral i okazalo sie ze tarcza i docisk nie nadaje sie do ponownego zalozenia
  • Odpowiedz
Jeśli to nie ASO, to cena z dupy, najdroższa całą skrzynię znalazłem za 1200 zl...

A objawy wyglądają na uszkodzoną pompkę sprzęgła za 120 zł.

Ale mechanikiem nie jestem.


@xBARTEXx:
diagnoza postawiona, skrzynia wybrana, leć do OPa mu to ogarnąć
a nie, czekaj, nie da się być mechanikiem przez internet? o jaka szkoda....
  • Odpowiedz
Czy ktoś ma doświadczenie a propo właśnie kosztów takiego zabiegu..?


@Hekken:
nie myślałeś, aby skorzystać z internetu i poszukać cen sprzęgła i jakoś odnieść to do kosztu całkowitego?
  • Odpowiedz
@Hekken: drogo, ale na serio objawy typowe jak przy uszkodzeniu pompki/wysprzęglika. Może spróbuj wpierw sam kupić używkę z allegro za 150 zł i wymienić samemu.
  • Odpowiedz
@PanKracy582 Trafiłem na tylu partaczy i naciągaczy, że często musiałem sam poprawiać i diagnozować... Nie zdziwiłoby mnie w żaden sposób naciąganie OP przy wymianie pierdoły na grube sumy, bo za mały zarobek. ¯_(ツ)_/¯
Nie moja wina, że uczciwego mechanika z świecą szukać.
  • Odpowiedz
@brakloginuf: niby tak, ale wystarczy popatrzeć na forach, gdzie większość jednak opisuje podobne problemy w hondach i rozwiązaniem okazuje się wysprzęglik. Pomijam w ogóle jak można kupować hondę na gnojówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu uważam, że być może serwis próbuje naciągnąć klienta, który nie ma pojęcia - trzeba być czujnym
  • Odpowiedz